Artystyczne graffiti na ścianach

Na wielu murach w naszym mieście w ostatnim czasie można spotkać bardzo pięknie graffiti i innego rodzaju artystyczne malowidła. Jest to robione w ramach akcji piękne miasto i artyści mogą dowolnie pomalować określone budynki w mieście. Jest to spowodowane tym, że miasto chce być jak najbardziej kolorowe, też ogłosili oni przetarg, gdzie artyści mają pomalować stare i pomieszczone kamienice i budynki.

Malowanie budynków miasta

artystyczne malowanie ścianJak się okazuje cały projekt został bardzo dobrze przyjęty przez lokalnych artystów jak samych mieszkańców, bo każdy woli żeby było w mieście pięknie i kolorowo, niż żeby było szaro i ponuro. Nie dziwi zatem fakt, że artystyczne malowanie ścian stało się obecnie tematem głównym o jakim się mówi przez cały czas i miasto otrzymało bardzo wiele propozycji od wielu grafików i artystów. W ostatnim czasie bardzo popularne są niesamowite artystyczne graffiti które przedstawiają rożne symbole. Dlatego też najprawdopodobniej to one będą gościły na wielu murach miastach i ludzie będą mogli podziwiać sztukę współczesną. Jest to już tak rozbudowana branża jeżeli chodzi o pokazy graffiti, ze planuje się również umieszczeni kilku takich obrazów na chodnikach. Wtedy stosuje się tak zwane graffiti 3D, czyli gdy patrzymy na nie pod odpowiednim kątem to można mieć wrażenie że rzecz, która jest tam mieszczona na przykład las istnieje w rzeczywistości. Jest to zawsze bardzo ciekawa atrakcja turystyczna i ludzie robi sobie tam masę zdjęć i od razu więcej chętnych osób zawita na taki rynek, gdzie są takie obrazy. Trzeba iść bardzo mocno z duchem czasu i jeżeli nie chcemy odstawiać od innych szybko rozwijających się miast,t o musimy dbać o jego efekt wizualny. Dzięki lokalnym artystom jest to bardzo proste do zrealizowania, ty, bardziej, że miasto ma spory budżet do przeznaczenia właśnie na tego rodzaju promocję miasta jak i jego upiększenie poprzez wspaniałe kolory.

Miasto musi dbać o swój wizerunek nie tylko dla swoich mieszkańców,ale i dla turystów, bo jeżeli komuś spodoba się inicjatywa z graffiti to poleci odwiedzić takie miasto swoim znajomym. Pierwsze prace mają ruszyć tuż na początku wiosny, bo wtedy jest najlepszy okres do malowania budynków, a potrzebny jest na to czas, żeby farba mogła dobrze się przyjąć na ścianie.

Scroll to Top