Automaty zmierzchowe do domów jednorodzinnych

Coraz więcej osób decyduje się na przekształcenie swojego domu w tak zwany inteligentny domu. Tego rodzaju domy, to zwykły budynek mieszkalny wyposażony w różnego rodzaju systemu sprawiające, że komfort mieszkania wchodzi na wyższy poziom. Wszystko jest sterowane elektronicznie, przez dużo mniej rzeczy musimy robić ręcznie, większość możemy wykonać z poziomu swojego telefonu lub gestem, w zależności jak wszystko zostanie zaprogramowane. Automatyka domu sprawia, że jest on bardziej spersonalizowany pod nasze wymagania.

Do czego służą automaty zmierzchowe?

Automat zmierzchowyZ inteligentnym domem kojarzą nam się między inny samo zasuwające się zasłony lub rolety, gasnące lub zapalające się światło. To wszystko możemy w bardzo łatwy sposób osiągnąć, wystarczy zainstalować we własnym domu automat zmierzchowy. Tego rodzaju automaty stanowią podstawowe wyposażenie każdego inteligentnego domu. Automat zmierzchowy jest swego rodzaju zegarem sterującym, który steruje wcześniej wspomnianymi roletami lub zasłonami, a także światłem. Dzięki takim automatom, możemy tak zaprogramować wspomniane elementy domu, aby równo ze zmierzchem zapalało się samoczynnie światło, a okna zostały zasłonięte, a o świcie zachodzi całkiem odwrotny proces, okna zostałą rozsunięte. Jest to bardzo wygodna opcja. Automat zmierzchowy możemy połączyć bezpośrednio z roletami antywłamaniowymi, które o zmierzchu będą się zasuwać, a o świcie się rozsunął. Dzięki temu nie zapomnimy o uzbrojeniu rolet, ponieważ wszystko będzie się robić samoczynnie. Automat jest zasilany z sieci energetycznej, a także posiada awaryjny system zasilania w postaci akumulatora, który jest w stanie utrzymać działanie automatu przez kilkanaście godzin, dzięki temu automat ma stałe zasilanie, więc nie ma obaw, że coś nie zadziała jak powinno.

Decydując się na zmianę swojego tradycyjnego domu w bardzo nowoczesny, inteligenty budynek mieszkalny, musimy kupić taki automat, który ułatwi nam sterowanie całym domem. Zakup takiego automatu to kwota w granicach dwustu złotych. Montaż takiego automatu możemy wykonać samodzielnie, ponieważ nie wymaga dużych umiejętności. Do automatu dołączoną instrukcję, która również może nam pomóc w zainstalowaniu takiego automatu. Automat możemy programować na różne sposoby.

Scroll to Top