Automatyka do bramy w domu jednorodzinnym

 

Automatyka do bramy powinniśmy już wybierać na etapie projektowania oraz budowy całego ogrodzenia. Takie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ pozwala nam dokładnie rozplanować oraz zamontować instalację, która umożliwi komfortową pracę napędu. Nie będziemy musieli również narażać inwestora na dodatkowe prace, które związane są z kopaniem albo też usuwaniem powierzchni takich jak na przykład kostka brukowa.

Stabilna automatyka do nowoczesnej bramy

automatyka do bram bielsko białaKażda brama, w której ma zostać zainstalowana automatyka, powinna być stabilna oraz sztywna. W przeciwnym razie może dojść do odkształceń, które uniemożliwią pracę bramy automatycznej i najczęściej dochodzi do tego pod wpływem bardzo silnych wiatrów. Samo umiejscowienie siłownika bramy stanowi dodatkowe obciążenie dla jego konstrukcji. Jeżeli brama jest stara i mało wytrzymała, to powinniśmy zamontować dodatkowe wzmocnienia w miejscu, gdzie ma być zainstalowany napęd do bramy. Jeśli już użytkujemy bramę od dłuższego czasu to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie ma tam żadnych usterek. Skrzydło lub skrzydła bramy powinny funkcjonować bez użycia dużej siły, a także bez zawracania o grunt. Jeżeli występują jakiekolwiek, nawet najmniejsze usterki w bramie to powinniśmy ją naprawić, zanim zostanie zainstalowana profesjonalna automatyka do bram Bielsko-Biała to miasto, w którym znajdziemy wielu fachowców oferujących różnego rodzaju modele silników dostosowane do ciężaru bramy. Kiedy decydujemy się na siłowniki, to musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę to czy brama na wypełnienie. W przypadku gdy brama jest wypełniona dodatkowymi szlachetnikami to silnik automatycznej bramy musi być zdecydowanie większej mocy. Każda brama automatyczna potrzebuję zainstalowania dodatkowego przewodu zasilającego sterownik bramy. Będziemy również musieli podłączyć zasilaną fotokomórkę oraz lampy ostrzegawcze ma także dzwonek lub domofon. Najlepiej jest więcej zasilanie rozmieścić W elementach ogrodzenia.

Jeżeli posiadamy bramę wjazdową, która nie wymaga siłownika o bardzo dużej mocy, to możemy rozważyć zakup niewielkiej baterii słonecznej oraz akumulatora żelowego. Takie rozwiązanie ma wysoką wydajność prądową i podczas słonecznego dnia może z magazynować bardzo wiele energii, która wystarczy do kilkudziesięciu cykli otwierania i zamykania bramy.

 

Scroll to Top