BIałko w diecie sportowca

Białko jest niezbędnym składnikiem naszego organizmu i odgrywa w ciele człowieka bardzo ważną wręcz kluczową rolę. Białko dostarcza energii, pomaga zwalczać toksyny w organizmie, dzięki białkom są transportowane różne substancje niezbędne do funkcjonowania i budowy tkanek w naszym ciele. Człowiek średnio składa się aż w 15% z białka. Białko ma jedną istotną cechę: nie podlega magazynowaniu, w odróżnieniu od węglowodanów i i tłuszczy, białko nie odkłada się w organizmie. Trzeba go dostarczać systematycznie w miarę potrzeb. W przypadku aktywnego trybu życia warto suplementować białko, najlepiej preparatami Olimp.

Uzupełniająca dieta białkowa podczas ćwiczeń fizycznych

białko olimpLudzie świadomi, prowadzą coraz bardziej aktywny tryb życia. Codzienne tempo życia, siedząca praca i stres powodują, że chcąc zachować zdrowie musimy się ruszać, uprawiać sport, chodzić do klubów fitness czy ćwiczyć na siłowni. W codziennym życiu ważna jest zróżnicowana i zbilansowana dieta, dostarczanie organizmowi składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, w tym białka. Oczywiście można, a nawet należy korzystać z produktów naturalnych, w których występuje białko np. mięsa, jajek, masła orzechowego czy jogurtów. Większość produktów naturalnych jednak oprócz oczekiwanego białka zawiera również niepożądane węglowodany i tłuszcze. W sytuacjach, w których potrzebne jest dostarczenie dużej ilości białka, jak np. po treningu, warto zaaplikować organizmowi najlepiej przyswajalne białko Olimp. Ten preparat zawiera dobrze przyswajalne białka serwatkowe. Białko Olimp, jest więc białkiem pochodzenia zwierzęcego, które dużo lepiej asymiluje się w organizmie człowieka niż białka roślinne. Białka serwatkowe są wskazywane jako najbardziej wartościowe dla sportowców wyczynowych i osób które utrzymują wysoką aktywność fizyczną. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, kalorie pochodzące z białka powinny stanowić 10-35% wszystkich przyswajanych dziennie kalorii przez człowieka. W przypadku aktywnego trybu życia, uprawiania sportów, ćwiczenia na siłowni czy fitness, ilość kalorii z białka powinna wynosić ok 35%. Bardzo trudno jest dostarczyć do organizmu tyle białka z pokarmów naturalnych, dlatego warto uzupełniać dietę białkiem Olimp, szczególnie po treningu. Obecnie, wytwarzane w procesach przemysłowych artykuły spożywcze mają mniejsze wartości odżywcze niż produkty naturalne. Dlatego też odpowiednia suplementacja diety aktywnego człowieka jest tak istotna, pozwala szybciej zbudować formę i utrzymać ją na dłużej. 

Olimp to doświadczony producent preparatów białkowych dla sportowców. Firma posiada doświadczenie i technologię pozwalającą na tworzenie wysokiej jakości odżywek, które są doskonale przyswajalne przez ludzki organizm. Izolaty białek serwatkowych stanowią jeden z kluczowych produktów w ofercie Olimp dla sportowców i osób aktywnych. Pozwalają na budowanie i utrzymanie aktywności fizycznej, budowę masy mięśniowej i regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Sprawdzona technologia i doświadczenie w wytwarzaniu powodują, że białko Olimp jest bezpieczne w stosowaniu i polecane przez trenerów i osoby ćwiczące.

Scroll to Top