Ciekawy tor dmuchany

 

Któż z nas nie lubi skakać na trampolinie czy zjeżdżać na dmuchanej ślizgawce. Nasze dzieci uwielbiają takie atrakcje, dlatego też bardzo często na imprezach w plenerze, organizowanych dla najmłodszych, nie brakuje dmuchanych atrakcji. Przeważnie są to zamki do zjeżdżania z elementami torów przeszkód, zatem dzieci mają zapewnioną wszechstronną rozrywkę.

Gdzie znajdziemy dmuchane tory przeszkód?

dmuchany tor przeszkódPlace zabaw, na których bawią się nasze dzieci, nie zawsze są bezpieczne. Dotyczy to przede wszystkim huśtawek, zjeżdżalni czy bujanych atrakcji wykonanych ze stalowych elementów, które mogą być groźne w sytuacji upadku. Doskonałą alternatywą dla nich są dmuchane zamki ze zjeżdżalnią i drabinkami, które całe są bardzo miękkie. Na kanwie popularnych programów telewizyjnych, w których zawodnicy pokonują specjalne tory przeszkód z pianki, powstały bardzo podobne dmuchane tory. Są one przede wszystkim bezpieczne i mają różny poziom trudności, przez co każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Mogą się w nich bawić nie tylko dzieci, ale również dorośli, ponieważ niektóre przeszkody wymagają sporo siły i sprawności. Miękki dmuchany tor przeszkód wykonany jest z wytrzymałego na uszkodzenia materiału PVC, który dodatkowo jest odporny na działanie promieni słonecznych. Przeważnie składa się on z segmentów, które można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc ciekawy tor przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Tego typu atrakcje są bardzo często stosowane na różnych imprezach w plenerze lub specjalnych zawodach. Taki tor przeszkód można kupić, ale też jest sporo firm, które zajmują się wynajmowaniem ich na określony czas. Do głównych elementów pojawiających się na dmuchanym torze należą: słupki utrudniające przemieszczanie się, zjeżdżalnie, mosty i łuki, wzniesienia wymagające rozpędu, aby na nie wskoczyć lub tunele.

Zabawa na takim torze może być świetnym sposobem na rozładowanie napięcia, rozluźnienie czy na rywalizację. Każdy na torze ma równe szanse, gdyż przeszkody mają zróżnicowany poziom trudności. Producenci zapewniają, że tory są wykonane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz, że posiadają niezbędne certyfikaty jakości. Taki tor przeszkód z pewnością będzie świetną atrakcją niejednej imprezy, gdzie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

 

Scroll to Top