Czy elewacja z płyt kompozytowych jest ładna?

Elewacja, oprócz bardzo ważnej funkcji ochronnej, jest przede wszystkim ozdobą każdego budynku. Dlatego warto wybrać do jej pokrycia jak najbardziej atrakcyjne materiały. Dzięki temu, budynek będzie się prezentował atrakcyjnej przez długi czas.

Czy elewacje z płyt kompozytowych są drogie?

ładne elewacje z płyt kompozytowychBardzo popularne w obecnym czasie jest wybieranie do pokrywania elewacji płyt kompozytowych. Tego typu materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością, oraz dobrymi parametrami izolacyjnymi. Wybierając ten typ płyt nie trzeba się obawiać, że fasada budynku szybko przestanie się prezentować atrakcyjnie. Dlatego właśnie ładne elewacje z płyt kompozytowych sa obecnie tak popularne. Płyty kompozytowe składają się zazwyczaj z kilku warstw, gdzie ich rdzeniem jest warstwa aluminiowego rdzenia, a dwie zewnętrzne sa stworzone z kompozytowych materiałów i poliuretanu. Dzięki temu, wygląd tych płyt może się bardzo różnić, mimo tego, że każdy ich rodzaj będzie wykonany z tworzyw sztucznych. I tak na przykład płyty te można zakupić w wersji do złudzenia przypominającej naturalne drewno, szkło, mur i inne materiały. Z drugiej strony zaś, płyty kompozytowe nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych, tak jak to jest w przypadku wspominanych wcześniej materiałów pochodzenia naturalnego. Nie trzeba wiec ich impregnować, ani wykonywać innych rac, aby zachowały one swoje właściwości. Nic dziwnego więc, że obecnie tego typu płyty cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów. Co więcej, tego typu płyty sa również polecane przez specjalistów z zakresu budownictwa. Aby uzyskać pełnię zalet z montażu płyt kompozytowych należy jednak pamiętać o ich właściwym zamontowaniu. Montaż płyt kompozytowych powinno się zlecać jedynie profesjonalistom, którzy zastosują się do wszystkich zasad montażu elewacji wentylowanych. Bardzo ważne jest na przykład, aby zachować odpowiedni odstęp pomiędzy płytami, a ścianą budynku. Dzięki temu, mimo odpowiedniej izolacji termicznej, jednocześnie będzie zachowana odpowiednia cyrkulacja powietrza.

W obecnych czasach mamy dostęp do coraz bardziej nowoczesnych materiałów elewacyjnych. Wiele osób kieruje się ich właściwościami izolacyjnymi. Warto jednak pamiętać o tym, że mogą być one jednocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie i być ozdobą danego budynku.

Scroll to Top