Czy warto zatrudnić fotografa ślubnego?

Każda para młoda, która decyduje się na ślub czy wesele, chce mieć później świetną pamiątkę do końca życia w postaci zdjęć ślubnych. Niestety większość osób, które wybierają fotografa ślubnego robi to pierwszy raz i nie zawsze wie, na co się zdecydować. Najważniejsze jest, aby zatrudnić profesjonalistę, który posiada nowoczesny sprzęt oraz odpowiednie programy graficzne, w których doskonale oprawi zdjęcia. W ten sposób będzie mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedniego fotografa ślubnego.

Jak wybrać najlepszego ślubnego fotografa?

polecany fotograf ślubny - bydgoszczZawsze najważniejsze przy wyborze fotografa na ślub jest to, aby wybrać tego, który stawia przede wszystkim na jakość, a nie na ilość zdjęć. Możemy sprawdzić w internecie czy są dostępni fotografowie ślubni w naszej miejscowości zamieszkania. W ten sposób będziemy mogli szybko się z taką osobą skontaktować oraz porozmawiać osobiście. Ważne jest to aby wybrać fotografa, z którym poznaliśmy się osobiście, ponieważ będziemy dokładnie mogli zapytać o przeprowadzone przez niego projekty oraz sprzęt, z jakiego korzysta. Dodatkowo w niektórych sytuacjach będziemy mogli liczyć na darmową sesję próbną, aby sprawdzić czy dany fotograf spełni nasze oczekiwania. Jeżeli chodzi o album ślubny to zawsze warto wybrać ten z dużymi odbitkami na którym utrwalone będą nie tylko zdjęcia ze ślubu i wesela ale także z przygotowań. Niektórzy fotografowie ślubni oferują również sesję w plenerze, która również ma swój indywidualny styl i bardzo dobrze prezentuje się w albumie ślubnym. W przedostatnim kroku warto sprawdzić ile kosztuje polecany fotograf ślubny – Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy różne ceny za sesję ślubne i najczęściej cena uwzględniana jest od doświadczenia danego fotografa. Bardzo dobrze jest również przeczytać całą umowę, którą podpisujemy z fotografem, aby mieć pewność, iż w razie jakichkolwiek problemów zostaną nam zwrócone pieniądze, które wpłaciliśmy. Dodatkowo możemy ustalić z fotografem, że chcemy oprócz albumu ze zdjęciami otrzymać również zdjęcia na CD lub na pendrive.

Wysokość zaliczki uzależniona jest od danego fotografa i przeważnie jest to około 100 zł, ale niektórzy biorą nawet 30% od zlecenia, które przyjmują. Ważne jest, żeby również zapytać co się stanie w przypadku gdy podczas uroczystości i sprzęt fotograficzny ulegnie wypadkowi. Profesjonalny fotograf ślubny zawsze ma przy sobie oba dodatkowy aparat, dzięki któremu wykona odpowiednie zdjęcia tak, aby nasz album ślubny był niezapomnianą pamiątką.

Scroll to Top