Czym jest len niebieski?

Roślina, jaką jest len niebieski to wieloletnia, pachnąca roślina, która wytwarza piękne niebieskie kwiaty. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego i można go znaleźć dziko rosnącego w wielu częściach Europy i Afryki Północnej. Len niebieski jest od wieków stosowany w medycynie. Starożytni Egipcjanie stosowali go do leczenia siniaków i ran, a greccy lekarze używali go jako środka przeciwzapalnego i wykrztuśnego w przypadku kaszlu i przeziębienia. Poza ty len to świetny materiał do produkcji pościeli i ubrań.

O zastosowaniu lnu niebieskiego

len niebieskiJak wiadomo, len niebieski to roślina, która była uprawiana dla jej włókna, nasion i oleju. Włókno jest używane do produkcji lnu, który jest mocną tkaniną, idealną na ubrania. Olej z niebieskiego lnu jest używany w kuchni, a także w kosmetyce. Len niebieski uprawiany jest w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Potrzebuje dużo wody, więc uprawia się go głównie na terenach, gdzie jest dużo opadów lub dostępne są systemy nawadniające. Może być uprawiany na słabych glebach, na których inne rośliny nie rosną dobrze, ponieważ nie wymaga wielu składników odżywczych, aby dobrze rosnąć. Len niebieski dobrze rośnie również na glebie piaszczystej z niewielką ilością substancji organicznych.  Odzież lniana jest jedną z najbardziej uniwersalnych tkanin, jakie można znaleźć. Jest to jedna z najstarszych istniejących tkanin, której początki sięgają epoki brązu.

Jak widać, len niebieski to wyjątkowa roślina. Jest to również naturalna tkanina, która dobrze oddycha i szybko schnie, co czyni ją doskonałym wyborem w gorącym klimacie. Można z niej wykonać wszystko, od odzieży po pościel i obrusy. Len ceni się nie tylko za tkaninę, którą można z niego wyprodukować, ale i za jego właściwości zdrowotne, których jest wiele.