Dlaczego tradycyjne kantory wciąż mają klientów?

W każdym polskim mieście działa przynajmniej od kilkunastu do kilkudziesięciu tradycyjnych kantorów. W samej stolicy kraju jest ich ponad sto, z czego przynajmniej kilkanaście działa całodobowo. Jak to jest możliwe, że w dobie takiej inwazji kantorów internetowych te stacjonarne wciąż mają ogromne ilości klientów? Dobra wiadomość dla właścicieli kantorów jest taka, że te internetowe nie do końca się u Nas przyjęły. Nawet pomimo tego, że oferują bardzo korzystne kursy.

Do kantoru można iść z reklamówką pieniędzy

profesjonalne kantory w warszawieJest przynajmniej kilka powodów, dla których tradycyjne kantory ciągle mają swoich klientów. Mają i będą mieć, bo na pewno w ciągu najbliższej dekady nic się w tej kwestii nie zmieni. Pierwszy powód to taki, że nie każdy potrafi się obsłużyć w internetowym kantorze. I to wbrew pozorom wcale nie dotyczy się to tylko ludzi starszych. Nawet osoby w średnim wieku nie mają wiedzy wystarczającej do tego, żeby sobie założyć konto w kantorze internetowym. Kolejnym powodem popytu na tradycyjne usługi kantorowe jest to, że te najbardziej profesjonalne kantory w Warszawie oferują możliwość negocjowania kursów przy wymianie większej ilości waluty. Nie musimy więc wcale być stratni względem kursów w kantorach internetowych. Jeśli będziemy dobrze negocjować to uzyskamy kurs wymiany zbliżony do tego w internecie. Jest jednak jeden powód, który jest ważniejszy od tych pozostałych. Do kantoru tradycyjnego możemy iść z reklamówką pieniędzy i podobnie w drugą stronę – możemy wynieść z niego reklamówkę gotówki w obcej walucie. Widzimy co dajemy i widzimy co dostajemy w zamian. Pieniądze mamy w ręku i nie musimy czekać na przelewy albo udawać się do banku, żeby sobie wypłacić walutę wymienioną w kantorze elektronicznym. I chyba każdy, kto idzie do prawdziwego kantoru, woli właśnie ten realizm i zapach tych pieniędzy w ręku.

Jak się idzie do tradycyjnego kantoru to się wie, że wyjdzie się z niego z gotówką w ręku. Najpierw trzeba przecież tą gotówkę tam wymienić, a więc trzeba ją ze sobą do kantoru zabrać. Wszystko dzieje się naprawdę, a my widzimy co sprzedajemy i dostajemy to co kupujemy. Jest to ogromna przewaga tradycyjnych kantorów nad tymi, które działają w internecie. Polacy są ludźmi, którzy zdecydowanie bardziej wolą mieć pieniądze realne trzymane w swoich rękach.

Więcej an: https://kantorsolec.pl/

Scroll to Top