Dlaczego warto zdecydować się na świecę sojową?

Świece sojowe zdobyły ogromną popularność. Są genialne niemal dla każdego. Co zatem ma wosk sojowy w sobie? Podstawową i najważniejszą różnicą między woskiem sojowym a zwykłą parafiną jest ich wpływ na nasze zdrowie. Czy odczuwaliśmy kiedyś mdłości lub ból głowy przy paleniu świec? Jeśli tak to najprawdopodobniej miał na to wpływ właśnie wosk parafinowy. Pod wpływem palenia, parafina wydziela trujące. Dodatkowo rakotwórcze związki takie jak toluen, formaldehyd i benzyn, co daje efekt podobny do biernego palenia, stąd problem z naszym samopoczuciem.

Zalety świecy sojowej

ekologiczne naturalne świece sojoweŚwieca parafinowa może właśnie powodować gorsze samopoczucie. W tradycyjnych świecach do knotów dodawany jest ołów, który również ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Moda na naturalne, wykonane ręcznie  z organicznych materiałów trwa w najlepsze. Bardzo ważnym pytaniem jest, czy całość wosku w naturalnej świecy to wosk pochodzenia roślinnego. Czy tylko jego część? Producenci nie mają nakazu informowania, czy wosk to wosk w 100 % pochodzenia sojowego. Większość wosku sojowego pochodzi z Chin. Lepszy wosk będzie ten z USA.  Do wosku dodawane są substancje, które na przykład sprawiają, że wosk może przyjąć więcej procent olejków zapachowych. Do tego zmieniają teksturę wosku czy sprawiają, że wosk się błyszczy. Substancje te pochodzą z ropy naftowej. Warto zwrócić uwagę na tego typu substancje. Utrzymanie zapachu w prawdziwej, sojowej świecy nie jest łatwym zadaniem. Dobrze dobrany knot w świecy to niemal podstawa. Najważniejsze, aby knot nie zawierał ołowiu. Knot musi być całkowicie bawełniany, z dodatkiem metalowego rdzenia, z włókien konopi czy drewniany. Dobre jakościowo ekologiczne naturalne świece sojowe najczęściej można spotkać z bawełnianymi bądź drewnianymi knotami. Te z metalowym rdzeniem, niestety mają złą renomę. Ponieważ kiedyś były wytwarzane z ołowiu, którego spalanie jest szkodliwe.

Warto wspomnieć o świecach zapachowych z Chin — mimo zdarza się, że te importowane z Chin takowe mają. Olejek, to również konkretny element,  którego nieodpowiedni wybór może powodować negatywny wpływ na nasze zdrowie. Świece zapachowe są szczególnym produktem, jeżeli chodzi o wybór olejków zapachowych, ponieważ ich temperatura jest zmienna. Wszystkie zapachy mają typowe dla niego właściwości fizyczne i chemiczne. Przekładają się na to, jak po wymieszaniu z woskiem, będą się zachowywać.

Scroll to Top