Dywaniki samochodowe – zachowaj auto w czystości

Dywanik w samochodzie musi chronić tapicerkę podczas codziennego użytku. Zwierzęta i dzieci, które jeżdżą razem, potrafią szybko pobrudzić błotem oraz śniegiem wnętrze auta. Niezależnie od pasażerów plamy na oryginalnej tapicerce nigdy nie są łatwe do usunięcia i większość właścicieli aut chce zachować ją w czystości, ponieważ przyczynia się to do zwiększenia wartości odsprzedaży.

Czy warto kupić dywaniki samochodowe?

dywaniki samochodowe passat b5Istnieje szeroka gama dywaników podłogowych, które można kupić dla swojego pojazdu, od solidnych opcji gumowych, które oferują lepszą ochronę przed zimą, lub przezroczystych, które chronią przed błotem. Istnieją również dywaniki podłogowe na każdą pogodę, które są bardziej idealne, jeśli mieszka się w klimacie z czterema porami roku. Niezależnie jednak od tego, jaką matę podłogową zamierza się kupić, powinna ona spełniać swoje zadania. Dopasowane do modelu samochodu maty podłogowe zaprojektowano tak, aby pasowały do ​​każdego centymetra powierzchni podłogi, który jest możliwy. Koszt takich mat jest wyższy, ponieważ każdy model samochodu musi być precyzyjnie zmierzony. Dywaniki samochodowe Passat B5 są idealnie dopasowane do wymiarów podłogi w tym aucie. Zapewnią więc bardzo dobrą ochronę przed zanieczyszczeniami. Istnieją także uniwersalne dywaniki podłogowe, które pasują do większości osobowych samochodów. Są one jednak mniej polecane, ze względu na niedokładne dopasowanie do wymiarów poszczególnych aut. Jednak niższa cena i możliwość zakupu nawet w popularnych dyskontach powoduje, że są one nadal stosowane.

Co najważniejsze, odpowiednio dobrany dywanik samochodowy zmniejszy ryzyko powstawania pleśni lub nieprzyjemnych zapachów wewnątrz kabiny. Ułatwia także czyszczenie wnętrz. Gumowe dywaniki można szybko wyjąć i wyczyścić na mokro.

Scroll to Top