Dzisiejsze reklamy na ulicach

Reklama wizualna jest w dzisiejszych czasach najpowszechniej stosowanym rodzajem reklamy. Jest to także rodzaj reklamy, które głównie stosuje się w miejscach publicznych w tym także na ulicach. Możliwości reklamowania się w taki sposób jest jednak więcej niż można by się tego spodziewać. Oto kilka z ciekawszych rozwiązań.

Kasetony reklamowe – czyli współczesna wizytówka firmy

Obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o reklamę wizualną wykorzystywaną na ulicach są kasetony reklamowe czyli szyldy. Pełnią one w pewnym sensie role wizytówki firmy. Mają one za zadanie wyróżnić firmę i zwrócić uwagi klientów na nią. Wybór konkretnego rozwiązania, jeśli chodzi o szyldy jest jednak całkiem spory, można by tu wyróżnić następujące:

kasetony reklamowe podświetlane

wyświetlacze led

  • dobrze widoczne
  • tańsze
  • można zamieścić ciekawą grafikę
  • dobrze widoczne
  • można wyświetlać dowolną i zmienną treść

Banery i bilbordy – nieodzowny element polskich ulic

baneryNa portalu www.signs.pl można przeczytać, że do najpowszechniejszych rozwiązań z zakresu reklamy wizualnej stosowanych na ulicy można zaliczyć takie rozwiązania jak banery i bilbordy, które właściwie spotykamy na każdym kroku. Rozwiązania te spotykają się z dość duża krytyką. Główny zarzut kierowany jest w stronę ich negatywnego wpływu na miejski krajobraz, choć w rzeczywistości jesteśmy już tak przyzwyczajenie do tego typu obiektów, że większości osób wcale to nie przeszkadza. Jak zatem ten rodzaj reklamy sprawdza się, jeśli chodzi o rozpowszechnianie treści reklamowych? Zważywszy na to, że banery reklamowe zamieszcza się w dobrze widocznych i często uczęszczanych miejscach, a także że jest to stosunkowo tanie rozwiązanie można uznać, że jest to dość opłacalna forma reklamy. Niemniej jej efektywność w dużej mierze zależy od tego czy treści zamieszczone na banerze będą w jakiś sposób atrakcyjne i co za tym, idzie czy będą one przykuwać uwagę przechodniów czy też osób przejeżdżających obok.

Firmowe okna miejscem reklamy

folia one way visionDość powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie w celach reklamowych firmowych okien, przy czym coraz częściej odchodzi się od organizowania wystaw na rzecz takiego rozwiązania jakim są folie reklamowe. Folia one way vision to najpopularniejsze rozwiązania. Według informacji z portalu www.reklama.pl pozwala ona na stworzenie ciekawej reklamy i przesłonienie okien, co jest szczególnie ważne w przypadku takich firm usługowych jak np. zakład fryzjerski czy kosmetyczny, nie ogranicza jednak przy tym widoku osobom znajdującym się we wnętrzu lokalu, co jest dużą zaletą. Zamieszczenie w oknach takiej foli wraz z nadrukowana na niej ciekawą grafiką to zarówno doskonały sposób na reklamowanie się, jak i na wyróżnienie własnej firmy.

Reklama na szyldy, szyby wystawowe i samochody

baneryFolia w reklamie wizualnej stosowanej na ulicach nie jest wykorzystywane jedynie w sposób, który został omówiony powyżej, coraz częściej spotyka się także takie rozwiązanie jakim są znaki graficzne wycinane z folii. Mogą to być zarówno litery jak i prosta grafika, np. logo firmy. Rozwiązanie to ma tę przewagę, że można tym sposobem stworzyć zarówno mobilną reklamę – obklejenie samochodu firmowego, jak i wykorzystać je do stworzenia reklamy na firmowych szybach czy szyldach. Dodatkowo jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze i prostsze w realizacji, wycinanie liter z folii czy też innych znaków nie trwa długo, dzięki czemu takie zamówienie realizowane jest bardzo szybko. Fakt, że większość firmy zajmujących się tworzeniem tego typu materiałów reklamowych ma bardzo bogatą ofertę foli, na których może zostać ona wykonana sprawia, że tym prostym sposobem można stworzyć naprawdę ciekawa reklamę wizualną.

Podsumowując

W dzisiejszych czasach, jeżeli chodzi i reklamę wizualną wykorzystywaną na ulicach stosuje się naprawdę bardzo wiele różnych rozwiązań. Zasadniczo różnią się one od siebie dość mocno, jednak przy tym nie sposób wskazać, które z tych rozwiązań jest efektywniejsze i bardziej opłacalne. Wszystkie spośród omówionych powyżej kwestii mają swoje mocne strony jak i wady, dlatego wybór konkretnego rozwiązania z zakresu reklamy wizualnej to zawsze kwestia indywidualna.

Scroll to Top