Edukacyjne place dla dzieci

 

Od kiedy dziecko nauczy się chodzić, już nic go nie zatrzyma przed poznawaniem świata. Maluchy skaczą, biegają i turlają się przez co świetnie trenują swoją koordynację ruchową, która przyczynia się do sprawnego poruszania się. Chyba każde dziecko uwielbia spędzać czas na placu zabaw i ma swoje ulubione zabawki, na które poświęca najwięcej uwagi.

Jak wygląda edukacyjny plac zabaw?

edukacyjne place zabawRodzice, którzy mieszkają poza miastem i mają dom z ogrodem, przeważnie montują na ternie posesji niewielki plac zabaw, który dla malucha jest miejscem do rozładowania nagromadzonej energii. Dobry plac zabaw nie tylko dostarcza dziecku rozrywki, ale także uczy, dlatego też polecane są edukacyjne place zabaw dla dzieci, które wcale nie muszą być duże. Obecnie w sprzedaży znajdziemy place, które można zamontować w ogrodzie czy w pokoju, jeżeli jest wystarczająco duży albo można je też spotkać w publicznych miejscach. Są one wielofunkcyjne i dają dziecku wiele możliwości. Przeważnie stałym elementem każdego placu zabaw jest ślizgawka, huśtawka i drabinki. Można do nich dołączyć ściany do wspinaczki, mostki linowe czy równoważnie. Większość z nich jest budowana w formie modułowej, czyli można je ze sobą dowolnie łączyć. Wielu producentów umożliwia rodzicom skomponowanie własnego placu zabaw z dostępnych elementów, dzięki czemu będzie on idealnie spełniał nasze wymagania. Ciekawą opcją są stojaki z klockami w kształcie walców, które imitują grę – kółko i krzyżyk,  pionowe labirynty z przesuwanymi elementami, tunele o różnej długości czy chybotliwe mostki linowe. Dla najmłodszych uczestników zabawy dostępne są ściany z liczydłami, tablice do malowania czy specjalne lustra. Obecnie najmodniejsze, ale też najtrwalsze są place zabaw wykonane z drewna, ponieważ są bezpieczne i z pewnością przetrwają wiele lat, pomimo intensywnego użytkowania przez dzieci.

Kiedyś place zabaw były dostępne jedynie w publicznych parkach i skwerach, z których mogły korzystać wszystkie dzieci. Najczęściej były wykonane ze stalowych rur, którym daleko było do bezpiecznych konstrukcji. W dzisiejszych czasach na każdym osiedlu czy dzielnicy znajdziemy nowoczesne place zabaw dla dzieci w każdym wieku. Ponadto maluchy mogą mieć swoje własne place zabaw koło domu z ulubionymi elementami.

 

Scroll to Top