Ekologiczna i skuteczna gaśnica

Gaśnice są najważniejszym przedmiotem, który stanowi wysoką rolę podczas mniejszych pożarów. Można zauważyć, że już od kilku lat na polskim rynku znajdują się coraz bardziej popularne ekologiczne gaśnice, które znacznie różnią się od innych.

Jaką gaśnicę wybrać?

gaśnica wodnaWarto wiedzieć, że środkiem gaśniczym wykorzystywanym w gaśnicach jest mgła wodna. Działaniem takiej mgły w czasie pożaru polega głównie na chłodzeniu gorących gazów oraz wypieraniu tlenu ze środowiska pożaru. Gaśnica wodna pełni zatem szczególną rolę. Dodatkowo, atomizacja cieszy w specjalnych do tego głowicach, zasilana jest cieszą i specjalnie sprężonym gazem o niskim ciśnieniu, co jest takiej gaśnicy jedną z największych zalet. Do superlatyw należy także fakt, że taka gaśnica ma naprawdę duży zasięg, w porównaniu do innych. Powierzchnia parowania jest zatem znacznie większa, co w przypadku takich pożarów jest bardzo istotne. Dzięki stosowaniu kropli o niewielkich wymiarach do gaszenia  wykorzystuje się specjalny do tego środek gaśniczy. Co jeszcze należy do największych zalet takich gaśnic? Otóż, warto zauważyć, że znacznie minimalizują one szkody powstałe podczas jakiegokolwiek gaszenia pożaru, ponieważ nie pozostawiają po sobie żadnych śladów, nie niszczą ważnych dokumentów czy urządzeń precyzyjnych, co jest szczególnie istotne, kiedy taki pożar wybuchnie chociażby w jakimś biurze czy innym istotnym miejscu. Dodatkowo, gaśnicę można stosować do gaszenia ubrań na ludziach, chociażby w przypadku zakleszczenia ofiar w samochodzie po wypadku. Innym plusem jest również fakt, że według opinii producenta gaśnic z powodzeniem można gasić nimi również pożary cieczy palnych, do czego nie każda gaśnica może się nadać. Jest ona również niesamowicie łatwa w użytkowaniu i nie powoduje żadnych odrzutów. Wiele osób zauważa również, że te gaśnice są niezwykle ekologiczne, gdyż jednak środkiem gaśniczym w tym przypadku jest tylko i wyłącznie zatomizowana woda zdemineralizowana. Stąd wynika, że taka gaśnica posiada o wiele więcej zalet niż inne.

Jednym z minusów używania tego przedmiotu jest to, że mróz je eliminuje i nie można ich wtedy używać, ponieważ okażą się nieskuteczne. Należy je przechowywać tylko i wyłącznie w pomieszczeniach ogrzewanych, dzięki czemu nie będą narażone na zepsucie się.

Scroll to Top