Endoproteza wspomaga rehabilitację

Nasz kręgosłup oraz cały układ ruchu są niezwykle obciążone. Postawa dwunożna niesie za sobą określone konsekwencje. Do tego brak ruchu i zła dieta przyczyniają się do problemów z wadami postawy. Osoby po czterdziestym roku życia bardzo często uskarżają się na bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Na dłuższą metę nie pomogą tabletki przeciwbólowe przyjmowane każdego dnia. Trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Lekarze rehabilitanci zalecają pacjentom endoprotezę

zalecana rehabilitacja - endoprotezaSchorzenia kręgosłupa są bardzo powszechne. W naszym kraju osoby po pięćdziesiątym, a nawet już po czterdziestym roku życia mają spore problemy z poruszaniem się. Z wiekiem stawy sztywnieją, kości stają się bardziej podatne na złamania. Pacjenci skarżą się na bóle pleców oraz trudności z poruszaniem się. W żadnym wypadku nie można lekceważyć takiego stanu rzeczy. Przyjmowanie kolejnych dawek środków przeciwbólowych w niczym nie pomoże, a wręcz przeciwne. Warto zawczasu udać się do lekarza specjalizującego się w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Lekarz rehabilitant dokona odpowiedniej diagnozy źródła problemu, a w razie zaistniałej potrzeby skieruje pacjenta do fizjoterapeuty oraz na dodatkowe zabiegi. W niektórych przypadkach konieczne okazuję się dosadniejsze badania. Czasami jedynym rozsądnym wyjście z sytuacji okazuje się intensywna i zalecana rehabilitacja – Endoproteza w znaczący sposób ułatwi cały proces leczenia. Po jej wszczepieniu pacjent musi niejako na nowo nauczyć się chodzić. Wymaga to sporej cierpliwości oraz wielogodzinnych ćwiczeń. Po kilku tygodniach regularnej rehabilitacji można liczyć na pierwsze pozytywne efekty. Przede wszytkim endoproteza w znacznym stopniu odciąża narząd ruchu. pacjenci czują się zwykle niczym nowonarodzeni. Nie musza już przyjmować leków przeciwbólowych. Mogą spokojnie biegać, jeździć na rowerze i chodzić na długie spacery. Oczywiście nie można przesadzać z aktywnością fizyczną.

Osoby w dojrzałym wieku często uskarżają się na znaczące problemy w poruszaniu się. Do takowo po sześćdziesiątym roku życia kilkukrotnie wzrasta ryzyko zwyrodnień stawów. W skrajnych przypadkach jedynym ratunkiem okazuje się wszczepienie endoprotezy. Jest to specjalne urządzenie, które w znaczący sposób usprawnia układ ruchu i umożliwia normalne funkcjonowanie na co dzień.

Scroll to Top