Folia chroniąca lakier samochodowy

 

Właściciele samochodów, którzy chcą szczególnie dobrze zadbać o lakier karoserii stają niejednokrotnie przed dużym dylematem. Większość preparatów do ochrony lakieru jest albo nieskuteczna, i musi być aplikowana często, co generuje duże koszty, albo zwyczajnie droga, mimo skuteczności. Koszty konserwacji lakieru są więc podobnie wysokie w obu przypadkach, co nie jest szczególnie atrakcyjne dla kierowców.

Ochronna folia do lakieru samochodowego

polecane folie ochronne w gdańskuAlternatywą dla preparatów ochronnych do lakieru samochodowego są folie, naklejane bezpośrednio na lakier karoserii. Folie te chronią powierzchnię karoserii przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zatrzymują wody, więc pomagają zneutralizować jeden z największych czynników, powodujących uszkodzenia lakieru, oraz jego matowienie. Lakier po nałożeniu folii będzie jednak widocznie przytłumiony, aczkolwiek nie zmatowiony w dużym stopniu, dlatego też folie poleca się na szczególnie błyszczące lakiery samochodowe, gdzie utrata połysku nie będzie zauważalna. Wielu kierowców kupuje polecane folie ochronne w Gdańsku, u producenta folii samochodowych oraz okiennych. Owe folie są docinane do wielkości karoserii samochodu, na którym mają zostać zamontowane, więc nie zdarza się by folia była źle dopasowana lub wymagała poprawek. Dobrze ukształtowana folia nie ma tendencji do odchodzenia od karoserii przez bardzo długi czas, więc niejednokrotnie zdarza się iż zapewnia ona znacznie lepszą ochronę lakieru niż środki chemiczne, mogące rozpuścić się po kontakcie z wodą czy po nadmiernym nasłonecznieniu. Folie mają również tą zaletę, iż są bardzo łatwe w montażu, a nakładanie ich na karoserię nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Obecnie, niemal każdy warsztat samochodowy podejmuje się montażu folii, choć nie każdy posiada taką na stanie, i zazwyczaj nakłada folię uprzednio zakupioną przez klienta.

Te warsztaty które nakładają folię na karoserie docinają elementy na wymiar samochodu, aczkolwiek jest to błyskawiczna czynność, i zazwyczaj może być wykonana nawet na przysłowiowym poczekaniu, lub w czasie wykonywania większych napraw wewnętrznych elementów samochodu. Folie są bardzo tanie, dlatego też najczęściej preferowane są przez kierowców samochodów osobowych.

 

Scroll to Top