Foteliki firmy Recaro

Przepisy ruchu drogowego jasno mówią, że dzieci obowiązkowo muszą być przewożone w specjalnych fotelikach samochodowych. Muszą one być dopasowane do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Pasy bezpieczeństwa w samochodzie są zbyt luźne aby mogły utrzymać tak małego człowieka we właściwej pozycji, dlatego musi on siedzieć w foteliku. 

Jaki wybrać fotelik dla dziecka?   

recaro foteliki dla dzieciOferowane w sklepach foteliki są podzielone że względu na wagę dziecka, która odpowiada konkretnemu wiekowi. Noworodki i niemowlaki do momentu aż nie zaczną samodzielnie siadać, powinny być przewożone w pozycji półleżącej, gdyż wymaga tego ich nieukształtowany jeszcze kręgosłup. Fotelik dla tak małego dziecka ma półokrągłe siedzisko, do którego przypina się malucha wewnętrznymi pasami. Firma Recaro foteliki dla dzieci produkuje od wielu lat i wykorzystuje najnowsze technologie, które pozwalają wyprzedzać konkurencję. Fotelik samochodowy posiada dodatkowo wzmacniane boki, które zabezpieczają malucha przed skutkami silnego bocznego uderzenia w trakcie wypadku. Starsze dziecko musi mieć większy fotelik, w którym siedzi z wyprostowanymi plecami. Wszystkie modele możemy zamontować na przednim fotelu ustawiając fotelik tyłem do kierunku jazdy, albo na tylnym siedzeniu, gdzie dziecko jest ustawione przodem do kierunku jazdy. Foteliki firmy Recaro korzystają z najnowszych rozwiązań technicznych dotyczących bezpieczeństwa jazdy, dlatego też wszystkie testy zawsze przechodzą bez zarzutu. Rodzice, którzy nie chcą kupować nowego modelu, bo chcą zaoszczędzić na zakupie, mogą dokonać zakupu używanego fotelika, lub go wypożyczyć jeżeli nie planują go często używać. Ważne jest, aby przed zakupem dokładnie go obejrzeć, czy nie nosi śladów zniszczeń i czy wszystkie mechanizmy, łącznie z pasami są sprawne. Uszkodzony fotelik nie będzie spełniał swojej funkcji, a może być nawet zagrożeniem dla życia dziecka. Jeżeli fotelik nie będzie posiadał identycznych zapięć co nasz wózek, to można dokupić specjalne końcówki, dzięki którym założymy go na każdym stelażu. 

Firma Recaro swoje produkty sprzedaje tylko w dobrych sklepach z artykułami dla dzieci, ale możemy je też nabyć w salonach samochodowych jako dodatkowe wyposażenie. W dużych miastach istnieje sporo punktów, które wypożyczają foteliki samochodowe na godziny i jest to czasem tańsze rozwiązanie niż zakup nowego fotelika. 

Scroll to Top