Gdzie stosuje się siatki krępowane?

 

Siatki plecione, zwane także krępowanymi, mają liczne zastosowania. Ze względu na to że mają różną budowę i wykończenie to mogą zarówno stanowić element wzmacniający, jak i ozdobny. Producenci siatek wytwarzają codziennie duże ilości siatek, bo takie jest zapotrzebowanie rynkowe. Siatki można mieć w rolkach lub cięte z metra w zależności od potrzeb zamawiającego.

Siatki wysokiej jakości

siatki krępowaneGdzie można użyć takiej siatki? Na pewno są przydatne w branży budowlanej. Z siatki tworzy się przykładowo szatnie, czy boksy w szkołach, na siłowniach, czy na basenach. Taka zabudowa sięga od podłogi do sufitu. Z siatki wykonywane są wszystkie ściany jak i drzwi zamykane na klucz. Siatka znajduje się między metalową obudową dzięki czemu wszystko jest trwałe. Siatka może być malowana, w związku z tym będzie pasowała do wystroju wnętrza. Siatki krępowane są także przydatne do produkcji balustrad. Jako że idealnie łączy się ona z aluminiową lub stalową ramą to jest to logiczne rozwiązanie. Z powodzeniem zastąpi szkło, będzie od niego lepsza. Bo szkło, nawet hartowane, może się zbić, a siatka w najgorszym razie będzie tylko lekko wygięta. Siatka krępowana jets idealna do tworzenia magazynowych i sklepowych wózków. Jest twarda, ma dobrze zgrzewy, więc można ją stosować do przewożenia różnych towarów. Siatka może budować stabilne pudełko, jak i wózek na kółkach. Ma naprawdę wiele zastosowań. Siatka krępowana może być odpowiednim materiałem także w przemyśle i to różnorodnym. Pasuje do piekarnictwa, przemysłu wentylacyjnego, produkcyjnego, a nawet chłodniczego. Siatka może byeć bardzo małe i zwarte oczka, dzięki czemu będzie idealna jako przesiewacz, czy wszędzie tam gdzie trzeba oddzielić drobne cząstki od większych, a także pasuje do wentylacji jeśli oczka będą na tyle duże, że powietrze będzie swobodnie przepływać, a jednak nie dostaną się do środka zanieczyszczenia stałe.

Siatka krępowana nie jest droga. Cenę podaje się za metr bieżąco lub za rolkę, w zależności od tego czy siatka jest cięta czy zwijana. Tak czy inaczej nie jest to drogi zakup, a siatkę można zawsze odłożyć i wykorzystać w przyszłości do innych celów. W ostateczności można ją potem sprzedać. Jednak jako że siatka się nie niszczy to spokojnie można ją magazynować w garażu czy sklepie.

 

Scroll to Top