Ile kosztują usługi księgowe?

Za usługi księgowe będziemy musieli najczęściej zapłacić od rozliczonych dokumentów. Im więcej dokumentów będzie do rozliczenia, to tym większa cena za usługi księgowe będzie wyznaczona. Jeśli przekazujemy w ciągu miesiąca bardzo mało dokumentów do naszej księgowej, to może się okazać, że taka usługa będzie nas kosztować około 100 zł miesięcznie. Dobrze jest nawiązać stałą współpracę z jedną sprawdzoną księgową.

O czym pamiętać wybierając biuro rachunkowe?

biuro księgowe we WrocławiuW dzisiejszych czasach powinniśmy zdecydować się na biuro rachunkowe, które jest nowoczesne i działa sprawnie. Powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, w jakich godzinach będziemy mogli kontaktować się z księgowym, który obsługuje naszą firmę. Powinny to być określone godziny, abyśmy w tym czasie mogli zatelefonować lub przesłać zapytanie drogą internetową. Niektóre firmy oferujące usługi księgowe pomagają również swoim klientom, kontaktując się z nimi przez internet za pomocą Skype. Bardzo ważne w dzisiejszych czasach jest to, aby można było przesyłać dokumenty do rozliczenia przez internet, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu na dojazdach do lokalnego biura rachunkowego. Dobrym rozwiązaniem jest biuro księgowe we Wrocławiu, które będzie nas informować o przypadających na dany miesiąc w podatkach, które musimy zapłacić. Warto ustalić z księgowym, aby wysyłał nam powiadomienia na pocztę e-mail albo nawet esemesy, które będą przypominały o terminach płatności. Dobrze jest, kiedy biuro księgowe monitoruje naszą sytuację na bieżąco i informuje nas o wysokości podatku, który musimy zapłacić. Dobrze jest również ustalić jeden, konkretny termin, w którym będziemy przesyłać wszystkie dokumenty do rozliczenia i warto dowiedzieć się, co się stanie w sytuacji, kiedy zachorujemy i nie będziemy mogli przesłać dokumentów na czas.

Biuro księgowe, z którym chcemy nawiązać współpracę, powinno mieć wdrożone procedury związane z ochroną danych osobowych, które wyznacza nam Rodo. Jest to bardzo ważne, ponieważ księgowi będą posiadać wiele naszych szczegółowych danych i musi odpowiadać za ich ochronę. Wtedy będziemy pewni, że nasze dane nie wpadną nigdy w niepowołane ręce i zawsze będziemy odpowiednio zabezpieczeni. Nigdy nie powinniśmy również sugerować się tylko i wyłącznie najniższą ceną.

Scroll to Top