Izolacje z pianki PUR

W naszym klimacie nie obejdzie się bez stosowania systemów grzewczych. Trzeba jednak zauważyć, że wiele osób narzeka na efektywność takich systemów. Niekoniecznie jednak musi to wynikać z problemów związanych z ogrzewaniem. Często problemem jest zbyt mało skuteczna izolacja termiczna. Obecnie można jednak zastosować ciekawe rozwiązania pozwalające na docieplenie domu.

Ocieplanie domu pianą poliuretanową

fachowe ocieplenie pianką - mazowieckiePrzez ostatnie kilkadziesiąt lat materiałem używanym do ocieplania domów był styropian. Nie da się ukryć, że zatrzymuje on ciepło dość dobrze. Jednak problemem jest to, że nie wszędzie można go zastosować. Trudno też przy użyciu tego materiału szybko docieplić dom. Warto więc poznać inne ciekawe rozwiązania. W szczególności dużym uznaniem zaczyna cieszyć się fachowe ocieplenie pianką – Mazowieckie jest natomiast jednym z tych województw, w którym można z łatwością natrafić na polecane firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług. Na ten moment do ocieplania wykorzystuje się jedną z dwóch rodzajów pianek poliuretanowych. Można spotykać się z pianką zamkniętokomórkową oraz pianką o strukturze otwartej. Początkowo znacznie częściej korzystano z pianki zamkniętokomórkowej. Jednak okazało się, że piana o otwartych komórkach ma ciekawsze właściwości. Mianowicie dzięki niej można przepuszczać parę wodną poza obszar budynku. W efekcie nie będzie dochodziło do tworzenia się mostków termicznych, które są bezpośrednią przyczyną powstawania pleśni na ścianach domów. Pianka otwartokomórkowa zatrzymuje przy tym ciepło z dużą efektywnością. Trzeba też wspomnieć o tym, że jest to materiał niezwykle lekki. Bez najmniejszych obaw można piankę zastosować do ocieplania domów o lekkiej konstrukcji. W szczególności wymienić tutaj można domy prefabrykowane czy też domy szkieletowe, które ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju.

Wiele osób zastanawiających się nad tym czy zastosować piankę poliuretanową w swoim domu zadaje pytania odnośnie palności tego materiału. Otóż pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym więc nie ma obaw o jej zastosowanie. Bez najmniejszego problemu można by było zastosować piankę poliuretanową nawet w tych miejscach, w których mogłoby zachodzić realne ryzyko zaprószenia ognia.

Scroll to Top