Jak odnowić dachówkę?

Aby dach mógł długo spełniać swoje funkcje, musi być poddawany cyklicznym pracom renowacyjnym. Ważne jest dokładne sprawdzanie, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń, jak również jego dokładne odmalowanie. Dzięki temu można mieć pewność, że dach nie zacznie przeciekać.

Czy dachówkę można malować?

malowanie dachówki w BrzeskuNie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o dach, tymczasem, regularne kontrole stanu technicznego dachu pozwalają wcześnie wykryć ewentualne uszkodzenia. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której dach zacznie nagle przeciekać. Dbanie o dach jest ważne tak samo, niezależnie od tego jakie pokrycie dachowe posiadany. Pomocne w utrzymywaniu dobrej kondycji dachu może być jego gruntowne odmalowanie, które, co ciekawe, można wykonać w przypadku każdego typu pokrycia dachowe. Jeżeli chodzi na przykład o malowanie dachówki w Brzesku znajdziemy wiele domów, które mają w ten sposób odnowiony dach. Warto jednak pamiętać, aby malowanie dachu raczej zlecać profesjonalistom. Jest to  niezmiernie istotne gdyż próba pomalowania dachu przez laika może skończyć się nie tylko nieszczęśliwym upadkiem, ale również może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dach przed pomalowaniem musi zostać bowiem dokładnie oczyszczony, zarówno z rdzy, jak również z mchu, pleśni czy też grzyba. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu dachu można przystąpić do jego odmalowania. Tutaj należy jednak zwrócić uwagę na to, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby, dostosowanej do typu naszego dachu. Kluczowe jest oczywiście, aby wybrany typ farby pełnił dobrą funkcję ochronną dla pokrycia dachowego, oraz by był dostosowany do niego. Inna farba sprawdzi się bowiem w przypadku dachówki, a inna w przypadku blachy. Oczywiście bardzo ważne jest, aby kolor farby dostosować do koloru elewacji. Jeżeli nasz dom jest bardzo kolorowy, dach powinien miał bardziej stonowaną kolorystkę. Regularne prace konserwacyjne dachu sprawią, że będzie on dobrze funkcjonował przez długi czas bez konieczności jego wymiany.

Jeżeli nie chcemy dopuścić do tego, aby dach naszego domu zaczął przeciekać, należy odpowiednio o niego dbać. Kluczowe jest wykonywanie okresowych, cyklicznych prac konserwacyjnych na dachu. Czasem już samo odmalowanie dachu może przynieść bardzo korzystne rezultaty.

Scroll to Top