Jak wybrać odpowiedni stelaż do materaca?

Odpowiedniej jakości stelaż jest kluczem do tego, aby utrzymywać prawidłową pozycję ciała podczas snu. W ten sposób umożliwimy sobie łatwy przepływ powietrza oraz eliminujemy wilgoć i przedłużymy życie naszego materaca. Najlepszą opcją jest stelaż łączony z drewnianą ramą, która może zostać zamontowana praktycznie na każdym łóżku.

Dlaczego drewniany stelaż to dobry wybór?

stelażeNajlepsze wyborem na polskim rynku są stelaże drewniane. Zapewniają one najlepszą wentylację materaca i dodatkowo wymuszają na człowieku odpowiednie ułożenie ciała. Umożliwiają również odpowiednie podparcie dolnej części pleców, a także odcinka lędźwiowego. Dobry stelaż do materaca powinien przede wszystkim być wygodne oraz elastyczny, a także ergonomiczny podczas snu. Najlepszy na rynku stelaż zbudowany jest z elastycznych oraz drewnianych listew, które zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru podczas snu. Niektóre z nich pozwalają również na regulację twardości w odcinku lędźwiowym oraz pozwalają na odpowiednie uniesienie oparcia stóp i głowy. Obecnie możemy zakupić stelaż, który spełni oczekiwania praktycznie każdego użytkownika i będzie dopasowane idealnie do wielu materacy. Stelaż dostępny jest w rozmiarach standardowych, a także niestandardowych i możemy również zamówić taki produkt na zlecenie. Jeżeli posiadamy łóżko podwójne to najlepiej jest zakupić dwa stelaże, ponieważ jeden nie będzie gwarantował wszystkich korzyści. Będziemy mogli wtedy zagwarantować sobie prawidłowy i spokojny sen.

Solidny i wytrzymały stelaż do naszego materaca powinien być wykonany z najlepszych możliwych materiałów dostępnych na rynku. Stelaż do naszego łóżka powinien być również regulowany ręcznie, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio ustawić zagłówek oraz podnóżek pod kątem, aby zwiększyć sobie wygodę podczas odpoczynku lub podczas spania.

Scroll to Top