Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Najczęściej gdy prowadzimy firmę albo też chcemy ją założyć, to korzystamy z pomocy biura rachunkowego. Jednak wybór odpowiedniego biura rachunkowego wcale nie jest łatwy, ponieważ mamy ogromną konkurencję na rynku. Dobrze jest wtedy sprawdzić, czy biuro rachunkowe, na które chcemy się zdecydować, posiada odpowiednie certyfikaty i szkolenia, a także ubezpieczenie oraz jakie ma opinie od byłych klientów. Powinno nam również oferować dodatkowe usługi.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

usługi rachunkowePrzede wszystkim na początku powinniśmy sprawdzić, czy dane biuro rachunkowe posiada certyfikaty od Ministra Finansów. Będziemy mieli wtedy pewności, że biuro księgowe, na które się decydujemy posiada odpowiednie kompetencje, a także niezbędną wiedzę do prowadzenia działalności księgowej. Każda firma świadcząca usługi rachunkowe powinna również posiadać odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wtedy w przypadku jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez biuro dla naszej firmy będziemy mogli liczyć na wypłatę odpowiedniego odszkodowania. Usługi dodatkowe to kolejny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy usługi rachunkowe. Dobrze jest, kiedy dane biuro rachunkowe oprócz standardowej księgowości pomoże nam również w obsłudze działu kadry i płace, a także będzie prowadziło doradztwo biznesowe. Będziemy wtedy mogli liczyć nie tylko na pomoc przy rejestracji firmy i wybraniu odpowiedniej formy do rozliczania podatków, ale także uzyskamy pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Wielu przedsiębiorców na początek i bierze pod uwagę głównie cenę, ale nie to jest najważniejsze. Zawsze na początku powinniśmy stawiać na wysokiej jakości usługi rachunkowe, które świadczone są przez doświadczonych księgowych. Zdecydowanie lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że wszystko zostanie odpowiednio rozliczone, niż martwić się o możliwe popełnione błędy.

Bardzo pomocne przy wyborze biura rachunkowego pokazują się opinie klientów danej firmy, ponieważ wtedy będziemy mogli wiedzieć, czy warto takiemu biurowi księgowemu zaufać. W internecie znajdziemy wiele opinii na temat biur, które nas interesują, ale zawsze lepiej zapytać znajomych, czy też kogoś z rodziny albo przyjaciela przedsiębiorcy, który doradzi nam wybór odpowiedniego biura rachunkowego działającego na naszym rynku.

Scroll to Top