Jak wygląda praca windykatora?

Każdy zawód wiąże się z odpowiedzialnością i ryzykiem czy to społecznym czy zdrowotnym. Praca to zużycie energii zarówno umysłowej, jak i fizycznej – nie ma idealnej, jednak są zawody, które wykonuje się ciężej a inne łatwiej. W poniższym artykule znajdziemy informacje o tym, jak wygląda praca przykładowego windykatora, czyli osoby odpowiedzialnej za ściąganie długów na zlecenie i już na samym wstępie możemy stwierdzić, iż jest to praca odpowiedzialna, która wiąże się z obciążeniem umysłowym.

Czy windykacja jest prosta?

prosta windykacja w WarszawieZałóżmy że Kowalski podpisał umowę z firmą telekomunikacyjną, jednak z uwagi na problemy finansowe zaczął zwlekać ze spłatami rachunków, co skutkowało naliczaniem odsetek. Po jakimś czasie Kowalski miał tak duże długi, że nie był w stanie całkowicie ich spłacić. Osoba fizyczna o średniej klasie społecznej może zrozumieć takiego człowieka, jednak patrząc z perspektywy firmy telekomunikacyjnej – jest ona stratna! Wówczas albo podejmuje samodzielne działania windykacyjne albo też wynajmuje firmę. Wynajmując firmę wkracza tutaj już osoba trzecia, czyli windykator, którego zadaniem są negocjacje związane ze spłatą długów. Jest to praca na słuchawce, czyli mamy już obciążenie fizyczne, które przejawia się jako nadużycie głosu oraz słuchu. Jest również obciążenie psychiczne, które przejawia się poprzez stres związany z rozmową. Prosta windykacja w Warszawie to skuteczna rozmowa zmierzająca do skutecznych działań. Każdy windykator musi być odpowiedzialny, konsekwentny oraz stanowczy. Musi również doskonale poznać sprawę i mieć indywidualne podejście do każdego dłużnika. Z jednej strony rozmawia z człowiekiem, jednak z drugiej strony jego celem jest działanie na rzecz dobra firmy, która zleciła pewne zadanie. Windykator nie powinien kierować się dobrocią serca, bo wówczas windykacja nie była skuteczna, jednak musi być miły i skłonny do wysłuchania problemów dłużnika, a to przyczynić się może do znalezienia skutecznego rozwiązania. Za każde ściągnięcie długu pracownik firmy windykacyjnej otrzymuje prowizję. Jeśli nie jest skuteczny, to zazwyczaj musi pożegnać się z pracą.

Jak widać, nie każdy może zostać windykatorem. Musi być to osoba silna psychicznie, odporna na stres obdarzona zdolnościami negocjacyjnymi. Nie łatwo jest znaleźć dobrego pracownika na powyższe stanowisko, dlatego też na portalach ogłoszeniowych znajduje się wiele ofert pracy tego typu. Zanim podejmie się wyzwania bycia windykatorem, należy najpierw się kilka razy zastanowić, czy jest się na tyle odpornym, aby nim pozostać.

Scroll to Top