Jaka jest trwałość okien drewnianych?

Zawsze na etapie budowy domu czy remontu lokalu stajemy przed jakimiś wyborami. Niektóre są oczywiste, inne wymagają dłuższego zastanowienia, jeszcze inne głębokiej analizy, bo skutki ich wprowadzenia w życie będą nieopłacalne w zmianie. Najczęściej zapadają decyzje dotyczące okien. Podczas modernizacji można je wymienić, ale jeśli na obecną chwilę zainwestuje się w porządną jakość, to przez kolejny wiek, możemy w ogóle zapomnieć o wymianie okien.

Jakie zalety ma okno z drewna?

okna drewniane bydgoszczTak długą trwałość mają okna drewniane. Niektórzy eksperci twierdzą, że odpowiednio pielęgnowane drewniane okna mogą nam służyć nawet do stu pięćdziesięciu lat. Co jeszcze powoduje, że mimo ich wysokiej ceny, są ciągle wybierane przez inwestorów i nie wychodzą z mody? Przede wszystkim nadają one domowi indywidualnego nastroju. Prawdą jest, że w budynkach wielorodzinnych raczej królują okna z PVC. Domy rodzinne z kolei najczęściej posiadają stolarkę drewnianą. W Bydgoszczy znajdziemy firmy, w którym możemy złożyć indywidualne zamówienia na ten rodzaj okien. Jest to kolejna różnica między plastikiem a drewnem. W drewnianej ramie możemy rzeźbić, szlifować, odświeżać, lakierować czy malować. Mamy możliwość obróbki tych okien oraz ich naprawy w razie uszkodzenia. Okna drewniane są szczelne i świetnie wygłuszają dźwięki. Warto pamiętać, że drewniane elementy świetnie się ze sobą komponują. Okna z drewna mogą być świetnym uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło okna drewniane bydgoszcz, możemy z wyników wybrać kilka stron i porównać cenniki. Różnica między firmami może być dość istotna, ale pamiętajmy, by cena nigdy nie była jedynym wyznacznikiem. Najczęściej niska cena świadczy o obniżonej jakości. Oczywiście, nie jest tak zawsze. Kolejnym plusem okien drewnianych jest to, że łatwo uzbroić je w funkcje antywłamaniowe.

Dziś, dla wielu ludzi jest to bardzo istotne. Nie tylko w Bydgoszczy. Lubimy czuć się bezpieczni. Jednak najważniejsze w oknach jest to, by trzymały w domu ciepło. To po to je uszczelniamy, bo przez utratę ciepła podnoszą się nasze rachunki za ogrzewanie. Dlatego nie jest istotne, czy wybierzemy drewno ze względów estetycznych, ekologicznych czy z powodu bezpieczeństwa. Dla wielu te aspekty są zdecydowanie w życiu ważniejsze niż ten finansowy.

Scroll to Top