Jakie korzyści zdrowotne ma olej kokosowy?

 

Olej kokosowy jest jednym z najważniejszych tłuszczów stosowanych w diecie w krajach Azji i Afryki. Jest on zwykle wytwarzany przez suszenie miąższu kokosa, a następnie kruszenie i prasowanie w młynie w celu wydobycia oleju. Olej z pierwszego tłoczenia powstaje w innym procesie, polegającym na odtłuszczeniu kremowej warstwy mleka kokosowego ekstrahowanego ze świeżo startego miąższu.

Korzyści oleju kokosowego dla zdrowia

olej kokosowy cenaPonieważ olej kokosowy poprawia wchłanianie wapnia i magnezu w organizmie, korzystnie wpływa na zdrowie zębów i kości. Chociaż zawiera dużo tłuszczów nasyconych, jest tak naprawdę dobry dla serca. Zawiera około 50% kwasu, który pomaga zapobiegać różnym chorobom serca, takim jak wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi. Jeśli chodzi o olej kokosowy cena nie jest wysoka. Jego spożywanie nie prowadzi do wzrostu poziomu LDL i zmniejsza częstość kontuzji i uszkodzenia tętnic. Olej kokosowy ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które pomagają zwalczać infekcje i grypę. Stwierdzono, że podstawowy rodzaj tłuszczu znajdujący się w oleju kokosowym, poprawia zdolności poznawcze, a nawet zatrzymuje lub odwraca niektóre choroby neurologiczne we wczesnych stadiach. Wynika to z faktu, że mózg składa się głównie z tłuszczu, a ograniczenie diety zdrowego tłuszczu nasyconego (takiego, jaki występuje w oleju kokosowym) może skutkować nieodpowiednim odżywieniem mózgu. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale zwiększone spożycie tłuszczu może faktycznie pomóc pokonać pragnienie spożywania cukru . Nasycone tłuszcze znajdujące się w oleju kokosowym zapewniają stałe pożywienie dla ciała i mózgu, co może pomóc w naturalny sposób wyeliminować apetyt na cukier.

Olej kokosowy istnieje od tysięcy lat i jest używany głównie przez mieszkańców krajów tropikalnych, zwłaszcza w Afryce i Azji. Jest on bardzo bogaty w naturalne tłuszcze nasycone, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie i urodę na wiele różnych sposobów, dlatego warto rozważyć włączenie go do diety.

 

Scroll to Top