Jakie okrycie kąpielowe wybrać dla dziecka?

 

Okazuje się, że niemal każde dziecko uwielbia długie kąpiele, połączone z zabawą w wodzie z mnóstwem ilości piany. Niestety problem pojawia się, gdy woda jest już chłodna i następuje moment wyjścia z wanny. Często jest to połączone płaczem i krzykiem oraz kategoryczną odmową ze strony maluszka oraz ogromnym stresem bezradnych rodziców. Na szczęście można nieco zachęcić dziecko do szybszego wyjścia z łazienki, dzięki zabawnym ręcznikom kąpielowym ze zwierzęcymi motywami.

Okrycie kąpielowe z kapturem z zabawnym motywem

zabawne okrycie kąpielowe z kapturemMowa tutaj w szczególności o okryciach wyposażonych w kaptur z motywem małpki, tygryska lub zupełnie innego zwierzątka – najlepiej znanego i lubianego przez nasze dziecko. Zabawne okrycie kąpielowe z kapturem pozwoli nie tylko na przedłużenie wspólnej zabawy, ale również na odpowiednie osuszenie skóry dziecka i przygotowanie ciała do kolejnych etapów pielęgnacji, m.in. użycia kremu czy balsamu. Najważniejsze, aby wybrane okrycie dopasować dobrze do wieku dziecka, dzięki czemu materiału wystarczy na całe okrycie maluszka i odpowiednią ochronę ciała przed zimnem. Ma to szczególne znaczenie właśnie w okresie jesienno – zimowym, gdy o przeziębienie nie trudno. Producenci oferują wiele ciekawych motywów dziecięcych, nie tylko zwierzątek ale i znanych postaci z bajek dla najmłodszych. Taki ręcznik można także potraktować jako doskonały pomysł na prezent dla dziecka – jest praktyczny oraz zabawny zarazem. Ważne, by ręcznik był wykonany z odpowiednio chłonnego i miękkiego materiału. To kluczowe, ponieważ tylko wtedy okrycie spełni swoją podstawową rolę, a po wyjściu z łazienki, woda nie będzie kapać po pozostałych pomieszczeniach w trakcie przenoszenia dziecka. Takie okrycie jest także często dostępne jako opcja ręcznika plażowego więc przyda się podczas wspólnych rodzinnych wyjazdów nad jezioro, morze czy lokalny basen.

Pamiętajmy, że jest to rzecz dziecięca, dlatego oprócz ładnego i zabawnego wyglądu, powinna być przede wszystkim komfortowa dla maluszka. Nikt nie chce, aby okrycie doprowadziło do podrażnień czy alergii skórnych. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby kupować ręcznik czy ubrania dla dzieci bezpośrednio od znanego producenta, który posiada atesty i certyfikaty jakości materiałów wykorzystywanych podczas produkcji.

 

Scroll to Top