Korzystne działanie poduszek na płaską główkę

Kości czaszki dziecka nie łączą się, a także nie twardnieją w pierwszych miesiącach życia. Są miękkie i giętkie, dzięki czemu możliwe jest łatwiejsze przejście przez kanał rodny. Głowa dziecka może zmienić swój kształt, regularne spanie lub leżenie w tej samej pozycji, głównie na plecach, może być przyczyną płaskiej główki. Ważne jest zatem, by rodzice uważnie obserwowali swoje maluchy, a ich niepokój powinny wzbudzić takie objawy jak spłaszczony obszar z boku lub z tyłu głowy, łysy punkt w jednym obszarze, grzbiety na czaszce.

Poduszki na płaską główkę komfortowe dla niemowląt

płaska główka u niemowlaka poduszkiTego typu zaburzenia można skutecznie leczyć, ważne jest jednak, by odpowiednio je zdiagnozować. Istnieje szereg objawów, które mogą świadczyć o tym, iż występuje problem, jakim jest płaska główka u niemowlaka Poduszki, jakie można znaleźć w wielu sklepach, są wyrobami medycznymi, które świetnie sprawdzają się w przypadku niemowląt, które mają problem ze spłaszczoną główką. Dzięki zmniejszeniu nacisku punktowego głowy dziecka istnieje możliwość przywrócenia jej prawidłowego kształtu. Producenci oferują wysokiej jakości wyroby, które wykorzystują najnowsze technologie, są przyjazne i bezpieczne dla maluchów. Dzięki nim można skutecznie poradzić sobie z problemem spłaszczenia główki niemowląt, produkt przeciwdziała pojawianiu się tego schorzenia. Dzięki niemu można skutecznie leczyć, a także zapobiegać pojawieniu się płaskiej główki u niemowlęcia, poduszka jest wygodna dla malucha, dziecko może z łatwością poruszać głową i szyją. Jest to także komfortowe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie muszą zmieniać pozycji dziecka podczas snu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej poduszki nacisk główki dziecka na podłoże zmniejsza się, dzięki czemu nie pojawiają się zniekształcenia. Produkt jest bezpieczny, oddychający, przyjemny w dotyku. Wyposażony jest zazwyczaj w poszewkę, którą można prać w pralce, a materiały, jakich użyto do ich produkcji, posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne. Poduszki takie przepuszczają powietrze, a także odprowadzają nadmiar wilgoci. Dzięki temu zapewniają odpowiedni komfort i higienę.

W pierwszych miesiącach życia główka dziecka jest plastyczna, elastyczna, a miękkie kości zrastają się dopiero po pewnym czasie. Sprawia to, że łatwo ulega ona zniekształceniom i deformacjom. Sprzyja temu układanie malucha do spania na plecach. Doskonałym sposobem na zminimalizowanie pojawienia się tego problemu jest odpowiednia poduszka. Jest to rozwiązanie wygodne i komfortowe zarówno dla rodziców, jak i malucha.

Scroll to Top