Kreatywne sesje noworodkowe

 

Ciąża to magiczny czas dla każdej kobiety. Są pary, które długo starają się o dziecko i kiedy wreszcie się to uda radość jest jeszcze większa. Upamiętnienie tego wspaniałego czasu dla wielu par jest kluczowe, bowiem zdjęcia są nie tylko wspaniałym elementem przywoływania wspomnień, ale także świetną pamiątką na przyszłe lata również dla samego dziecka. Dlatego też coraz częściej młodzi rodzice decydują się na poszukiwania odpowiedniego fotografa do wykonania tak zwanych ,,brzuszkowych” zdjęć. 

Sesja z noworodkiem to wyzwanie

sesja noworodkowa śląskLecz młodzi rodzice nie decydują się tylko na sesje z brzuszkiem, ale również na te już z noworodkiem. Zapewne każdy z nas widział takie zdjęcia w sieci. Małe, słodkie i niewinne dziecko – najczęściej śpiące ułożone w jakiś fajny sposób. Dziewczynki na głowie mają małe opaski z kwiatkiem, chłopcy przeważnie są w samej pieluszce. Wydawać by się mogło, że takie zdjęcia są już tematem oklepanym, jednak tak się nie dzieje. Coraz więcej rodziców poszukuje fotografów, którzy wykonują takie zdjęcia, jednak stawiają pewne warunki. Przede wszystkim patrząc na bezpieczeństwo i zdrowie dziecka takie sesje muszą być wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Oznacza to, że fotograf musi dysponować studiem fotograficznym. Rodzice mają znacznie większe pole manewru jeśli fotograf podchodzi profesjonalnie do swojej pracy i posiada serie teł – różowe, niebieskie czy wielokolorowe dzięki czemu fotografie mogą mieć niezwykły charakter. Sesja noworodkowa odbywa się również w miejscu, gdzie dziecko w razie potrzeby można przewinąć. Na jakie zdjęcia najczęściej stawiają rodzice i fotografowie? Najczęściej dzieci leżą na futerkach – są one w kolorach neutralnych dzięki czemu całość ma spójny charakter.Często zarówno chłopcom jak i dziewczynkom zakłada się różowe bądź niebieskie skarpetki i czapeczkę. Na popularności zyskują również inne zdjęcia, z rodzicami.

Wtedy to rodzice trzymają dziecko na rękach – albo mama albo tata. Drugie z rodziców wpatruje się w dziecko rozczulonym wzrokiem, gładzi je po czole. Dziecko śpi i wygląda na bardzo szczęśliwe, spokojne. Kolejną opcją jest trzymanie dziecka przez rodziców na samych dłoniach. Na zdjęciu widać tylko niemowlę utrzymywane przez dłonie rodziców. Nie rzadziej stopki dziecka rodzice trzymają w swoich dłoniach tworząc kształt serca. W sesji noworodkowej ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Scroll to Top