Kuchnia efektownie urządzona w stylu z epoki

Wybór stylu, w jakim ma być urządzona nasza kuchnia, to często zadanie na wiele długich jesiennych wieczorów. Każdy z nas chce, by kuchnia była miejscem przytulnym i urządzonym w sposób korespondujący zresztą domu lub mieszkania. Równocześnie jednak nasze oczekiwania w stosunku do pomieszczenia kuchennego są wyższe niż względem innych pokoi czy łazienki. Dlatego kuchnia urządzona w stylu przypominającym nam dawne wystroje kuchenne jest coraz bardziej popularna wśród klientów i projektantów.

Pomieszczenie kuchenne urządzone w stylu vintage

kuchnia vintageWiele osób chcących przywołać dawne wspomnienia zaklęte w kuchniach naszych babć czy mam, decyduje się na urządzenie kuchni w stylu dawnym. Jest to jednak pojęcie mylące, ponieważ styl tego typu, łączy umiejętnie wiele różnorodnych mebli czy akcesoriów, pochodzących często z różnych epok. Zatem kuchnia vintage może być umeblowana z użyciem dawnych szafek czy krzeseł, które swoim wyglądem przypominają nam czasy odległe przynajmniej o 30 lat. Jednak do tego rodzaju wystroju może z powodzeniem być dodany nowoczesny system oświetleniowy, które wbrew pozorom będzie pasował do dawnych mebli, a całość nie będzie sprawiała wrażenia niespójności i zaprojektowanie bez wyczucia smaku. Wystroje kuchenne typu vintage to także wszelkiego rodzaju dodatki, które sprawiają, że klimat kuchni przywodzi na myśl dawne lata. Klienci, właściciele pomieszczeń czy projektanci mają tutaj szerokie pole do popisu. Dodatki w rodzaju pojemników, solniczek, cukiernic, młynków do kawy czy moździerzy z epoki to tylko wycinek akcesoriów, które możemy umieścić w naszej kuchni. Sztuka komponowania wnętrz vintage to często umiejętność balansowania na cienkiej linii dwóch odmiennych stylów. Każdy człowiek, który zajmuje się tego rodzaju wystrojami, wie, że nawet najdrobniejszy szczegół dodany do ogólnej charakterystyki wystroju, może sprawić, że pomieszczenie kuchenne będzie tętnić latami minionymi.

W urządzaniu pomieszczeń w stylu vintage pomocne są nie tylko stare meble i akcesoria kuchenne. Wiele z nich może być produkowanych przez firmy, zajmujące się wyposażaniem tego typu wnętrz. Oferują one przedmioty nowe, które są stylizowane na stare i piękne dodatki. Wiele z nich może być świetnymi elementami wystroju, dodającymi specyficznego klimatu naszej kuchni.