Laserowe grawerowanie – metoda bliska każdej pannie młodej

 

Zaledwie kilka miesięcy temu brałam ślub, do którego bardzo długo przygotowałam się z mężem. Z racji tego, że jestem artystką (a konkretniej malarką), bardzo zależało mi na tym by wystrój naszej sali weselnej był piękny i trafiał w moje poczucie estetyki. Przykładałam więc ogromną uwagę do wszelkich detali, zależało mi na tym by każdy, nawet najmniejszy detal był jak najbardziej spersonalizowany pode mnie i mojego męża. Planując wystrój sali weselnej zdecydowałam się zamówić grawerowane laserowo ozdoby, które nie tylko zdobiły oko, ale również miały swoje praktyczne zastosowanie. 

Laser, który wygraweruje wszystko

laserowe grawerowanieMuszę zacząć od tego, że wraz z mężem posiadamy bardzo duże rodziny, które to zdecydowaliśmy się zaprosić na tak ważną dla nas uroczystość. Usadzenie przy stołach tak dużej ilości osób wymagało jednak pewnej logistyki. W celu ułatwienia tego zadania zdecydowaliśmy się zamówić specjalne stojące plakietki wykonane z pleksi, na których wygrawerowaliśmy personalia naszych gości (dzięki temu zabiegowi każdy zaproszony gość bez trudu mógł znaleźć swoje miejsce przy stole). Warto przy tym zaznaczyć, że dokładne laserowe grawerowanie jest techniką, która umożliwia wygrawerowanie dowolnego, zaprojektowanego przez nas obrazka czy tekstu na odpowiednim materiale (do najbardziej popularnych należy właśnie pleksi, akryl, winyle, ale również materiały wytworzone z naturalnych surowców takich jak drewno). Specjalistyczny laser, którego promień rozgrzewany jest do odpowiedniej temperatury graweruje precyzyjnie nawet najbardziej wymyślne projekty graficzne. Wiem o czym mówię ponieważ oprócz spersonalizowanych plakietek zdecydowałam się także zamówić wygrawerowane na pleksi dekoracje kwiatowe (które sama zaprojektowałam). Inicjały moje i mojego małżonka zostały również wygrawerowane na zakupionej przez nas zastawie stołowej (tak więc grawerować laserem można również na ceramice). Usługa ta nie jest przy tym droga, tak duże zamówienie nie nadszarpnęło więc naszego budżetu.

Laser, który daje dziś możliwości grawerowania sprawił, że mogłam samodzielnie zaprojektować piękne, ale i również przydatne ozdoby, które zdobiły stoły na moim ślubie. Z racji tego, że cięcie laserowe jest bardzo precyzyjne i plastyczne, miałam możliwość zaprojektowania wzorów, które najbardziej mi odpowiadały i były najbliższe mojej estetyce. Metoda ta pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na przystrojeniu sali weselnej, której wystrój jest niezwykle ważny dla każdej panny młodej. 

 

Scroll to Top