Łatwy w obsłudze skuter elektryczny

Nie każdego stać na zakup samochodu, bo to spory wydatek rzędu kilkunastu, albo nawet kilkudziesięciu tysięcy. Także koszty utrzymania są wysokie, więc niektórzy mieszkańcy miast, wybierają komunikację miejską, skutery, albo ekologiczne rowery. 

Dla kogo są skutery elektryczne? 

skuter elektrycznyZakup skutera to koszt około trzech, pięciu tysięcy złotych. W takiej kwocie dostaniemy bardzo doby jakościowo sprzęt, który będzie nam służył przez wiele lat. Nie wymaga systematycznych przeglądów, drogich ubezpieczeń auto casco i przede wszystkim tankowania benzyny, czy ropy naftowej. Skuter elektryczny jest dużo bardziej cichy niż tradycyjny spalinowy i jest mniejszy, przez co nie będziemy mieli problemu z zaparkowaniem na zatłoczonym parkingu. Dostępnych jest wiele modeli skuterów, o różnych silnikach i dodatkach. Znajdziemy także nowoczesne skutery dla inwalidów. które są łatwe w obsłudze i posiadają trzy koła, zapewniające stabilną jazdę. Mają też duże pojemniki za siedzeniem kierowcy, na niezbędne rzeczy, czy kule osoby niepełnosprawnej. Skuter nie posiada pedałów i kierujemy jedynie kierownicą. Posiada tylko jeden bieg jazdy w przód. Modele dla osób niepełnosprawnych, mają też wsteczny. Prędkość jaką może rozwinąć to około sześćdziesiąt kilometrów na godzinę, więc spokojnie wystarczy do jazdy po mieście. Jest bardzo kompaktowy i nie musi stać w korkach razem z samochodami. Z przodu ma dużą lampę halogenową, która doskonale oświetla drogę po zmroku, a z tyłu dobrze widoczne czerwone lampki. 

Skuterem elektrycznym może jeździć każdy, nawet nie mający prawa jazdy, choć ma się to wkrótce zmienić. Wydajny akumulator gwarantuje płynną jazdę przez około pięćdziesiąt kilometrów bez przerwy, więc spokojnie jedno jego ładowanie, wystarczy na dwa, trzy dni jazdy po mieście.

Scroll to Top