Najlepsza mata edukacyjna

Dzieci bardzo szybko się rozwijają i chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Dzieje się to z największym natężeniem do wieku trzech lat. To wtedy kształtują się wzorce i modele zachowań na całe życie, dlatego warto mądrze dziecko rozwijać.

Co posiada mata edukacyjna?

maty edukacyjne sklep internetowyLepiej dać dziecku mniej zabawek, ale żeby były one rozwijające i edukowały małego bobasa. Im wcześniej zaczniemy z nim pracować przez zabawę, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Już kilkumiesięcznego niemowlaka można kłaść na macie edukacyjnej, które jest dla tak małego dziecka prawdziwym placem zabaw. Mata może mieć różne rozmiary i wielkości, ale zawsze jest ona kolorowa, w różne motywy przykuwające uwagę malucha. Niektóre modele posiadają funkcję kojca, czyli podnoszone są boki. Nad głową malucha znajdują się skrzyżowane pałąki z wiszącymi zabawkami. Mogą to być plastikowe lusterka, grzechotki, piszczące przytulanki, czy gryzaki. Ważne aby posiadały odmienną teksturę, wydawały przeróżne dźwięki i były różnej wielkości. Na początku niemowlak będzie uderzał przedmioty jedynie rączkami i nóżkami w pozycji na plecach, a potem będzie leżeć na brzuszku i zacznie sięgać i chwytać rączkami. Jeżeli chcemy kupić tanie maty edukacyjne sklep internetowy zaoferuje nam je w najlepszej cenie. Maty często są tematyczne, na przykład przedstawiają świat podwodny z wszelkimi rybami i zwierzętami żyjącymi w morzu, albo świat ptaków. Dziecko leżąc na macie ma tyle miejsca, że bez problemu może się obracać wokół własnej osi i przewracać z boku na bok.

Maty świetnie rozwijają zdolności manualne maluchów, gdyż kolorowe zabawki inspirują je i zachęcają do ćwiczeń, których celem jest chwytanie przedmiotów. Dziecko stara się jak najdłużej trzymać uniesioną główkę, aby móc się przyglądać ciekawym ilustracjom.

Scroll to Top