Najlepsze drony z kamerą dla początkujących

Pamiętam jak parę lat temu pierwszy raz napotkałem artykuł dotyczący dronów wojskowych. Temat dronów niesamowicie mnie zainteresował i marzyłem o tym, aby doczekać lat w których każdy z nas będzie mógł zakupić sobie własnego, małego drona. Nigdy bym się jednak nie spodziewał, że moment w którym drony są dostępne dla każdego tak szybko nastąpi.

Nowoczesne i tanie drony z kamerą

dron z kamerąZanim kupiłem sobie pierwszy tablet, co rano do śniadania czytałem gazety. Przeważnie wiązały się one z nowinkami technologicznymi, które zawsze mnie pasjonowały. Nigdy nie wgłębiałem się jakoś specjalnie w świat technologii od strony stricte naukowej. Mój umysł jest raczej humanistyczny i o wiele lepiej radzi sobie z tego typu dziedzinami, aniżeli z naukami ścisłymi. Mimo to lubię czytać o najnowocześniejszej technologii ponieważ uważam, że doszliśmy do takiego momentu w którym czytając artykuły na temat czegoś, co całkiem niedawno powstało i co więcej – funkcjonuje, możemy poczuć się, jakbyśmy czytali technologii przyszłości. Tak właśnie się czułem, kiedy napotkałem artykuł o dronach, które od razu bardzo mnie zafascynowały. Często zastanawiałem się, czy dożyję momentu w którym drony będą naszą codziennością, jednak ten okres wydawał mi się bardzo odległy. Tymczasem niespełna siedem lat później drony możemy kupić w zasadzie w każdym dobrym sklepie z elektronicznym sprzętem! Nim się obejrzałem i ja mogłem pozwolić sobie na pierwszy dron z kamerą. Pamiętam, że szukając dla siebie odpowiedniego modelu drona czułem się, jak małe dziecko wybierające sobie na urodziny dosłownie prezent życia. Byłem niesamowicie podekscytowany funkcjami, które dzisiaj możemy znaleźć nawet w tych najtańszych dronach! Oczywiście na profesjonalny sprzęt trzeba mieć specjalne pozwolenie, dlatego jako początkujący postanowiłem kupić drona bardziej zabawkowego, bym miał na czym nauczyć się latać. Znalazłem kilka modeli doskonale nadających się zarówno na prezent dla nastolatka, jak i każdej osoby która chce po prostu nauczyć się latać dronem.

Do głównych zalet tych dronów należała oczywiście niska cena. W takim przypadku kiedy niechcący zepsujemy drona, nie zaboli nas to tak samo, jak zabolałoby nas z pewnością, gdybyśmy rozwalili sprzęt za kilka tysięcy. Kolejnymi zaletami były tryby dostępne w dronie. Jeden z nich pozwalał zapoznać się z dronem i nauczyć nim latać, natomiast drugi poddawał drona już całkowicie naszej kontroli i był to tryb oczywiście przeznaczony dla osób zaawansowanych. 

Scroll to Top