Nawierzchnia sportowa powinna być dobrze założona

 

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób uprawia jakiś sport. Ja sam trenuję sporty walki i wiem doskonale, jak ważne jest to, byśmy mogli ćwiczyć na odpowiedniej nawierzchni sportowej. Dzięki takiemu podłożu będziemy mniej narażeni na kontuzje. Na przykład w karate, które trenuję, musimy ćwiczyć na nawierzchni, która nie jest zbyt twarda, byśmy nie zrobili sobie krzywdy na przykład ćwicząc w parterze, ale nie zbyt miękka, żeby można było stabilnie po niej stąpać. Gdy wszystko będzie jak trzeba, będzie można ćwiczyć i osiągać dobre wyniki.

Dobrze się ćwiczy na sportowych nawierzchniach

nawierzchnia sportowaZawsze bardzo się cieszę, jak wracam zmęczony z treningu i czuję, jak rosną moje mięśnie. Kiedy wiem, ze trenowałem jak należy, czuję zadowolenie z dobrego treningu. Wiem, że dałem z siebie wszystko i ćwiczenia które odbyłem przyniosą niesamowite efekty. Nie mógłbym jednak trenować tak wydajnie, gdyby nie  odpowiednia nawierzchnia sportowa w sali ćwiczeń, do której uczęszczam. Taka nawierzchnia jest bardzo ważna. Na przykład kiedy trener demonstruje jakie dźwignie w parterze, trzeba położyć się na ziemi i wykonywać wiele trudnych ćwiczeń. Czasami trzeba robić mostek bez wykorzystania rąk. Podpieramy się wówczas na samej głowie. nie mówiąc już o tym, że często przez głowę robi się przewroty. Żeby wykonywać tego typu ćwiczenia konieczna jest odpowiednia nawierzchnia sportowa, która pozwoli nam ćwiczyć bardzo wydajnie. Ja sam spędzam wiele godzin w tygodniu w naszym dojo. Chcę awansować na czarny pas i dlatego każda godzina spędzona na sali jest dla mnie cenna. Na nawierzchni sportowej wykonuję mnóstwo niesamowicie trudnych ćwiczeń. Opanowałem już nawet pompki bez używania nóg, gdzie trzeba odpowiednio mocno cofnąć ręce by utrzymać się tylko siłą ramion. Na szczęście, gdy któreś z tych ćwiczeń mi nie wyjdzie, po upadku nic sobie nie zrobię. Taki komfort daje mi odpowiednia nawierzchnia sportowe. Dzięki temu ćwiczę bez narażania zdrowia.

Warto przed zapisaniem się na sekcję sportową wybrać się na salę i ją dobrze obejrzeć. Można przy okazji zapytać trenera, jakiego używa się na sali sprzętu i zorientować się jakiej nawierzchni sportowej używa dana sekcja. To bardzo ważne, ponieważ wybór odpowiedniej nawierzchni zawsze powinien być uzależnione od konkretnego sportu. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy chcieli się zdecydować na uprawianie sportu.

 

Scroll to Top