Nieduży pojazd dla dziecka

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło jazdy samochodem. Przeważnie jest to związane z możliwością przemieszczania się, co jest dla maluchów bardzo atrakcyjne. Dlatego też wielu rodziców kupuje swoim dzieciom pojazdy zasilane elektrycznie, które idealnie się sprawdzają w ogrodach i na spacerze w parku.

Praktyczny pojazd dla dziecka

niewielkie pojazdy dla dzieci na akumulatorPrzeważnie większość dzieci posiada rowerek biegowy, który dostarcza im wielu wrażeń, ale też pomaga we wzmacnianiu mięśni nóg. Alternatywą dla niego może być  pojazd zasilany na akumulator, który jest dostępny w formie samochodów i motocykli. Tego typu pojazdy są przeznaczone dla dzieci od trzeciego rok, ponieważ wymagają samodzielnego kierowania. Wiele modeli posiada w zestawie pilot do zdalnego sterowania, który idealnie się sprawdza w czasie długich spacerów lub na początku nauki jazdy. Niewielkie pojazdy dla dzieci na akumulator są idealne do zabawy w ogrodzie, w parku czy na chodniku. Są one bezpieczne dla maluchów, gdyż przemieszczają się z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę, mają konstrukcję wykonaną z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz posiadają wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim samochody typu sedan z niskim zawieszeniem i małymi kołami, które idealnie się sprawdzają do jazdy na równym terenie takim jak chodnik czy alejka w parku oraz terenowe modele do pokonywania trudnych, nierównych tras. Poza autami znajdziemy też motocykle, które działają na tej samej zasadzie i są jednoosobowe. Samochody sterowane są za pomocą kierownicy i pedału gazu, zatem nie jest to trudne zadanie dla maluchów. W pojeździe celowo nie ma hamulca, gdyż mógłby się mylić maluchom z gazem. Kiedy dziecko zdejmie nogę z gazu, to auto samo się autom automatycznie zatrzyma. Dla lepszej widoczności, pojazdy mają światła LED z przodu i z tyłu.

Pojazdy dla dzieci są świetnym środkiem transportu na spacerze, gdyż w razie potrzeby nie trzeba będzie malucha nosić na rękach. W razie, gdyby dziecku się znudziło samodzielne kierowanie samochodem, to rodzic może przejąć rolę kierowcy za pomocą pilota do zdalnego sterowania. Samochody kupimy w dobrych sklepach z zabawkami lub w internecie. Za najtańszy model trzeba zapłacić około kilkaset złotych.

Scroll to Top