Nowe życie starych ubrań

Można powiedzieć, że w modzie już wszystko było, bo od paru lat powracają fasony sprzed dekad. To co kiedyś było szczytem obciachu teraz powraca i jest pozycją, którą powinna mieć każda kobieta chcąca być na bieżąco z modą. Jeżeli kupujemy ubrania z sieciówek, to ciężko się wyróżniać, bo ubrania są tam masowo produkowane na skalę światową. 

Ubrania z upcyclingu 

upcycling ubrańDla niektórych, to co znajduje się w ich szafie jest tylko kawałkiem materiału, który musi być wygodny i praktyczny, bo nie przywiązują wagi do mody i trendów. Dla innych odzież, to sposób na wyrażenie własnej osoby i pokazanie ludziom dookoła, że nie jest się z modą na bakier. Nowatorski upcycling ubrań, które były wcześniej noszone, jest sposobem na odświeżenie wizerunku. Szczególnie kobiety nie lubią się ubierać w te same rzeczy, dlatego tworzenie nowych ciuchów że starych jest dla nich szansą na wykreowanie własnego stylu. Aby stworzyć upcyclingową odzież wystarczy duża dawka kreatywnego myślenia i minimalne umiejętności krawieckie. Każda kobieta ma w szafie ciuchy, których już nie nosi bo są niemodne, albo po prostu się znudziły. Z takich ubrań można wyczarować coś czego nie spotkamy na ulicy. Za długą sukienkę możemy skrócić i doszyć falbanki z bluzki, której już nie nosimy. Ze spodni możemy zrobić spódnice, lub krótkie spodenki. Im nasze ubrania są bardziej unikalne, tym bardziej trafiają w panujący w modzie nurt upcyclingu. Nie tylko projektanci tworzą unikalne modele, ale także kobieta żyjąca w małym mieście. Może to być sukienka uszyta z wieku kawałków innych, nienoszonych już ubrań, albo z jednego, do którego doczepimy elementy ze starych bluzek. Jeżeli nie mamy starych, niemodnych, lub znoszonych ubrań, to możemy je nabyć w ciucholandzie, gdzie znajdziemy używane ubrania. W dobie życia eko, wykorzystywanie materiałów wtórnych stało się modne i pożądane. 

Ludzie oceniają się głównie po wyglądzie, a ubranie jest tym co widać z daleka, dlatego większość z nas dba o to jak wygląda. Ubranie, które sami wykreujemy i przygotujemy w domowym zaciszu, z pewnością wyróżni nas spośród tłumu. Nie trzeba kończyć szkoły krawieckiej, aby stać się własnym stylistą i projektantem. Wykorzystywanie materiałów wtórnych jest rozsądnym wyborem z punktu widzenia ekologii i tworzy nasz nietuzinkowy wizerunek.

Scroll to Top