Ogrodzenia na czas budowy

W trakcie budowy, zarówno domu jednorodzinnego, jak i obiektów przemysłowych, istnieje konieczność ogrodzenia takiego miejsca. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa, ale również troską o sprzęt. Montowanie ogrodzenia na stałe mija się z celem, skoro i tak w niedługim czasie będzie musiało zostać zdemontowane. Jak zatem osłonić plac budowy?

Rodzaje ogrodzeń przenośnych

ogrodzenia przenośneKiedyś place budowy oddzielało się od reszty terenu paletami, niekiedy stawiano prowizoryczny płot, który jednak nie zawsze okazywał się być wytrzymały. To zrodziło potrzebę wyprodukowania czegoś, co można by wykorzystać w trakcie budowy. I tak popularne stały się ogrodzenia przenośne. Stanowią one bardzo solidne zabezpieczenie przed wejściem na teren budowy osób niepowołanych, nie pozwalają też na podglądanie prac. Tego typu ogrodzenia składają się z kilku modułów, dzięki czemu bardzo łatwo można modyfikować ich ustawienie. Poszczególne przęsła są lekkie, więc bez problemu można je ustawić w innym miejscu, jeśli wymaga tego sytuacja. A czy kupowanie ogrodzeń przenośnych jest opłacalne? Jeśli mamy firmę budowlaną i cieszymy się z licznych zleceń, warto zainwestować w tego rodzaju produkt. Trzeba jednak pamiętać o zakupie dodatkowych akcesoriów, m.in. złączek do mocowania przęseł, wsporników oraz podpór. Możemy też nawiązać stałą współpracę z firmą, która na co dzień zajmuje się wypożyczaniem ogrodzeń tymczasowych (za dodatkową opłatą może je również dowieźć na miejsce, jak również odebrać). Warto też wiedzieć, że są różne rodzaje przenośnych ogrodzeń. W budownictwie najlepiej sprawdzają się ogrodzenia ażurowe, w przypadku których przęsła wykonane są z ocynkowanych ogniw. Wykorzystać można również ogrodzenia pełne z blachy trapezowej. Z kolei w trakcie imprez masowych najlepsza będzie lekka barierka tymczasowa. Jest to rodzaj ogrodzenia przenośnego, za pomocą którego można wytyczyć ciąg komunikacyjny, jak również zabezpieczyć miejsca tymczasowo wyłączone z eksploatacji. Tego rodzaju barierki są stabilne i pozwalają na zbudowanie lekkich konstrukcji ogrodzeniowych.

W określonych sytuacjach ustawienie ogrodzenia przenośnego jest obligatoryjne. To nie tylko obowiązek, ale też troska o bezpieczeństwo osób trzecich. Trzeba zatem wybrać odpowiedni rodzaj przęseł, następnie prawidłowo je zamontować i ustawić. W ten sposób tymczasowo ochronimy określony teren, by za jakiś czas w razie konieczności postawić wokół niego eleganckie ogrodzenie zamontowane na stałe.

Scroll to Top