Pierwsza pomoc przedmedyczna w warunkach budowlanych

Na miejscu robót budowlanych może zdarzyć się wypadek. Aby temu zaradzić można podjąć wiele działań. Jeśli jednak do niego dojdzie, osoby będące w pobliżu powinny wiedzieć jak działać, aby uratować życie drugiemu człowiekowi. Każda firma, której prace mają ten charakter powinna dbać o to, by pracownicy byli wystarczająco wykwalifikowani. Właśnie w tym celu województwo mazowieckie sponsoruje kursy pierwszej pomocy dla pracowników budowlanych.

Szkolenia z pierwszej pomocy na budowie

szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej mazowieckieNa szkoleniach bierze się pod uwagę środowisko, w jakim prace są wykonywane. Budowlańcy korzystają z wielu narzędzi, a także maszyn, a często ich praca wykonywana jest na pewnej wysokości. Aby zorganizować szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej mazowieckie ośrodki szkoleniowe dokładnie zbadały rodzaj zagrożeń czekających w tej pracy. Kursanci nauczą się resuscytacji, która jest często niezbędna i może przydać się wszędzie. Do tego trzeba wiedzieć, w jaki sposób zaradzić urazom mechanicznym ciała człowieka. W skład tych szkoleń wchodzi na przykład opatrywanie człowieka z odciętą lub zmiażdżoną kończyną. Niektóre urządzenia wykorzystywane na budowie podpięte są do prądu, dlatego również trzeba wiedzieć jak zaradzić porażeniom. Poruszany jest temat prawidłowej izolacji człowieka od źródła prądu. Wszystko ma przebiegać w warunkach bezpiecznych dla osoby ratującej. Praca na wysokości wiąże się z tym, że trzeba uważać na upadki. Tuż po ewentualnym upadku u przytomnej osoby należy zabezpieczyć kręgosłup, a także sprawdzić, czy nie ma żadnych złamań. Nawet poprawne wezwanie pomocy się liczy, ponieważ przez telefon wykwalifikowany ratownik poradzi osobie ratującej w jaki sposób ma się zachować. Dzięki temu pomoc będzie bardziej fachowa i z pewnością udzielona prawidłowo.

Pracownicy na budowie powinni znać zasady pierwszej pomocy, aby sobie nawzajem zapewniać komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Na szkoleniach poruszany jest także temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dlaczego warto się stosować do tych zaleceń. Okazuje się, że są one przydatne, ponieważ bardzo uruchamiają wyobraźnię człowieka i nawet jeśli nie pamięta, w jaki sposób stosuje się pierwszą pomoc, to będzie chociaż bardziej uważny. Te kursy przydają się zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Scroll to Top