Pokrowiec antyroztoczowy na materac

Jako mama alergika wiem, jak bardzo zmienić się musi życie całej rodziny, by uchronić dziecko przed nieprzyjemnymi objawami uczulenia. Mój syn zmaga się z alergią na roztocze kurzu domowego, których całkowite wyeliminowanie z domu nie jest możliwe. Istnieje jednak całe mnóstwo rozwiązań, które pomogą skutecznie zmniejszyć ich ilość w przestrzeni domowej, zwłaszcza w łóżku. Jednym z nich jest specjalny pokrowiec na materac. Dlaczego to jedna z  bardziej opłacalnych inwestycji?

Pokrowiec na materac – który wybrać?

rekomendowany pokrowiec antyroztoczowy na materacCodzienna troska o łóżko jest bardzo ważna. Chodzi m.in. o wietrzenie pościeli oraz regularną jej zmianę. To i tak jednak nie wyeliminuje roztoczy kurzu domowego. Są mikroskopijnych rozmiarów, przez co nie możemy ich zobaczyć. Możemy być jednak pewni, że żyją w naszych materacach, bo mają tam idealne warunki do życia i rozmnażania (jest ciepło i wilgotno). Odżywiają się naskórkiem człowieka. Bytują też w tapczanach, kocach, poduszkach i pluszowych zabawkach naszych pociech. Odchody tych pajęczaków są bardzo silnymi alergenami i to one najczęściej odpowiadają za pojawienie się objawów uczulenia. Należą do nich: świąd skóry, duszności, przewlekły kaszel. Mogą prowadzić również do rozwoju astmy oskrzelowej. I choć nie jest możliwe całkowite usunięcie roztoczy, można znacznie ograniczyć ekspozycję na ten alergen. W jaki sposób? Nie tylko dbając o czystość w naszym domu, zwłaszcza w sypialni, ale też używając rekomendowany pokrowiec antyroztoczowy na materac. Jest on niepowlekany, miękki i delikatny dla skóry. Do jego produkcji nie używa się najczęściej żadnych środków chemicznych, które również często odpowiadają za powstanie reakcji alergicznych. Pokrowiec antyroztoczowy na materac można prać w pralce w wysokich temperaturach (nawet do 95ºC), w których roztocza nie są w stanie przeżyć. Tego rodzaju pokrowiec jest wytrzymały i zapewnia ciału swobodny dostęp powietrza. Można go kupić w wielu różnych rozmiarach. Najczęściej jest biały, ale zdarza się, że kupić go można w wersji kolorowej.

Stosowanie na co dzień pokrowca antyroztoczowego chroni alergika przed działaniem na jego układ oddechowy alergenów. To niezwykle istotny element profilaktyki rekomendowany przez lekarzy i powszechnie stosowany. Jest zdecydowanie tańszy niż leczenie ewentualnych skutków reakcji uczuleniowej, a przy tym bezpieczny i łatwy w utrzymaniu czystości. To też gwarancja czystości naszego łóżka i pewność, że nic nie zakłóci nam tak ważnego dla rozwoju snu.

Scroll to Top