Polecana odzież po liposukcji

Liposukcja to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tłuszczu z różnych miejsc ciała, np. z brzucha czy też ud. Pozwala na modelowanie ciała, a co za tym idzie uzyskanie wymarzonej sylwetki. Nie mniej jednak jest to zabieg operacyjny i wymaga odpowiedniego przygotowania oraz stosowania odpowiedniej odzieży po jego wykonaniu.

Krótko o odzieży

odzież po liposukcjiCiało po zabiegu odsysania tłuszczu jest zasinione, obrzęknięte oraz podatne na urazy. Niezwykle ważna jest jego pielęgnacja oraz zastosowanie odpowiedniego ubrania. Odzież po liposukcji ma za zadanie działać jako kompresjoterapia, czyli wywierać kontrolowany ucisk na partię naszego ciała. Przed założeniem takiego ubrania należy skonsultować się z lekarzem, który wytłumaczy nam jak powinna wyglądać rekonwalescencja po zabiegu oraz jak długo należy taką odzież stosować. Jest to niezwykle ważne ponieważ pomaga szybko wrócić do formy oraz uzyskać pożądane efekty o których marzyliśmy przed zabiegiem. Odzież, która uciska skórę sprawia, że obrzęk poszczególnych ciała zmniejsza się, skóra nie ulega rozciąganiu oraz staje się nieskazitelnie gładka. Odzież wykonana jest z najlepszej jakości materiałów. Zapewnia swobodny przepływ powietrza oraz wygodę noszenia. Chroni naszą delikatną skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Leczenie za pomocą kompresjoterapii obejmuje noszenie zarówno bielizny jak i pozostałych części garderoby.

Jak powszechnie wiadomo uzyskanie wymarzonej sylwetki nie jest rzeczą prostą, a dla niektórych osób wręcz nieosiągalną. Osoby, które zdecydują się na zabieg liposukcji muszą mieć świadomość długiej rekonwalescencji, która wiąże się z noszeniem odpowiedniej uciskowej odzieży, która działa na zasadzie kompresjoterapii. Ma za zadanie wywierać kontrolowany ucisk na poszczególne partie ciała.

Scroll to Top