Polecane biura rachunkowe

Każdy kto chce pracować w księgowości, musi skończyć studia na kierunku Rachunkowość i Podatki, albo zaliczyć specjalny kurs na księgowych. Nie jest to łatwy zawód, bo wymaga maksymalnego skupienia, dużej wiedzy i konieczności ciągłego doszkalania się. Tylko nieliczni i wytrwali pozostają w tym zawodzie. 

Kto korzysta z usług biur rachunkowych?   

biuro rachunkowe - BydgoszczKażda firma potrzebuje obsługi księgowej, bo musi rozliczać swoje dokumenty zakupowe i sprzedażowe. Jedni właściciele się decydują zatrudnić na etacie własną księgową i zapewniają jej samodzielne stanowisko w firmie, a inni wolą skorzystać z usług biura rachunkowego. Jeżeli chcemy mieć swoją księgową, to musimy się liczyć z kosztem około kilku tysięcy miesięcznie, w przypadku biura, cena będzie niższa o około pięćdziesiąt procent, ale minusem jest to, iż nie będzie ona miała dla nas zbyt dużo czasu, ponieważ rozlicza niejedną firmę. Jeżeli chcemy znaleźć najlepsze biuro rachunkowe – Bydgoszcz będzie miejscem gdzie w centrum miasta znajduje się sporo takich biur i maja bardzo dobrą opinię wśród klientów. Praca w księgowości jest dość monotematyczna, bo każdego miesiąca wykonujemy te same czynności i w określonym terminie musimy rozliczyć wszystkich obsługiwanych kontrahentów. Księgowa do piętnastego dnia każdego miesiąca, musi wyliczyć składki społeczne, które pracodawca opłaca w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a do dwudziestego piątego dnia, musi podać kwoty podatku od towarów i usług, do zapłaty w Urzędzie Skarbowym. Terminowość w biurze rachunkowym jest bardzo ważna, bo za każdy dzień zwłoki, płaci się karne odsetki. Z usług biur, najczęściej korzystają osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, które zatrudniają od jednego do nawet dwudziestu pracowników. Jeżeli chcemy mieć prowadzoną księgowość kompleksowo, to powierzamy księgowej w biurze także sprawy kadrowe. 

Ponieważ księgowa jest osobą, która ma wgląd do poufnych informacji firmowych, to decyzję o współpracy należy dobrze przemyśleć i wybrać najlepsze biuro, które spełni nasze wymagania i zaopiekuje się nami kompleksowo. W Bydgoszczy możemy liczyć także w ramach usługi, na profesjonalne doradztwo z zakresu podatków i optymalizacji kosztów w firmie. Ceny za usługi często są ustalane indywidualnie. 

Scroll to Top