Polecane sklepy ze sprzętem survivalowym

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stawali młodzi survivaliści, była kompletacja wyposażenia. Problem ten był mniejszy jeśli byli oni skłonni poprzestać na sprzęcie o wątpliwej jakości, dostępnym nawet na targowych straganach, aczkolwiek w przypadku gdy wymagali wyłącznie najlepszej jakości, stanowiło to dość duże wyzwanie. Sklepy z wyposażeniem outdoorowym często nie były bowiem dużymi placówkami i posiadały dość ograniczony asortyment.

Internetowy sklep z wyposażeniem outdoorowym

internetowy sklep survivalNiektórzy młodzi entuzjaści wypraw terenowych preferowali osobiście wybierać sprzęt i testować go w najbardziej podstawowy sposób w sklepach stacjonarnych. Jednak zaprawieni weterani, mający duże rozeznanie w ekwipunku pochodzącym od różnych producentów, znacznie częściej preferowali hurtowe zakupy, składając jednorazowe duże zamówienie w jednym ze sklepów internetowych dla survivalistów. Każdy internetowy sklep survival miał dużą przewagę nad punktami stacjonarnymi, a mianowicie bardzo obszerną ofertę. Kilka sklepów funkcjonowało również jako autoryzowani sprzedawcy jednego z renomowanych producentów i posiadało większość asortymentu pochodzącą właśnie od takowej firmy, aczkolwiek znaczna część polecanych sklepów internetowych preferowała różnorodny sprzęt, przeznaczony tak dla amatorów, jak i zaprawionych survivalistów z doświadczeniem. Nietrudno było znaleźć solidny i polecany sklep dla miłośników wypraw terenowych, gdyż większość takowych była polecana przez doświadczonych outdoorowców niemal od razu, jako pewne źródło wyposażenia o wysokiej jakości. Sklepy te nierzadko uczestniczyły w dużych eventach survivalowych, zarówno komercyjnych jak i organizowanych przez stowarzyszenia i drużyny entuzjastów, jako sponsorzy a pracownicy udzielali się również w terenie, samemu mając doświadczenie w wyprawach terenowych i obeznanie w używaniu sprzętu.

Obsługa klienta stała więc często na bardzo wysokim poziomie, zarówno w kwestii dostaw jak i wyboru towaru. Jako że były to sklepy z asortymentem przeznaczonym dla dość ograniczonej grupy klientów, znaczna część oferowała również bardzo atrakcyjne warunki zakupu, różnorakie gwarancje wytrzymałościowe na najbardziej użytkowe elementy wyposażenia, oraz serwis sprzętu, zwłaszcza najbardziej markowego.