Popularne lampy w BMW E46

Kupując taki samochód, jakim jest BMW E46, poszukujemy połączenia eleganckiego wyglądu połączonego z mocnym silnikiem oraz dużym komfortem jazdy. Zazwyczaj tym typem BMW jeżdżą młodzi pasjonaci, dla których stockowe samochody są zbyt nudne i wszystko poddają modyfikacji. Jedną z najczęstszych zmian jest dodawanie dodatkowych świateł do przednich reflektorów.

Jak wybrać odpowiednie ringi?

bmw e46 ringiRynek z częściami w przypadku wielu modeli BWM jest bardzo rozbudowany. Oferuje on nowoczesne rozwiązania dla każdego, kto pragnie odrobinę poprawić wygląd swojego auta. Często jednak wybiera się proste elementy do modyfikacji – w tym wypadku mowa o lampach. W BMW E46 ringi są najczęściej występującym modelem lamp ze względu na użytkowanie przez młodych ludzi. Wielu z nich modyfikuje reflektory mając na celu dodanie pojazdowi charakteru oraz bardziej sportowego wyglądu. Aktualnie na rynku mamy już kilka rodzajów tych popularnych lamp. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak inwestując w samochód zawsze chcemy kupić co najlepsze. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na rodzaj klosza, ponieważ ma on duży wpływ na rozpraszanie światła oraz widoczność. Jednolite światło jest dużym udogodnieniem podczas jazd nocnych, co właścicielom BMW na pewno zdarza się dość często. Warto także poczytać na forach motomaniaków co oni polecają, jaki typ się najlepiej sprawdza, a przede wszystkim czy dodawanie ringów jest warte swojej ceny. Wiele z takich wymian kończy się mandatem, ponieważ młodzież niemająca pojęcia o samochodach montuje ledy jako światła pozycyjne, co w naszym prawie jest zakazane. To samo dotyczy lamp dających kolorowe światło, zamiast żółtego lub białego. Montując ringi zielone, fioletowe, a tym bardziej niebieskie zwraca się na siebie uwagę policji. Zdarzają się także liczne awarie związane z żarówkami LED, które często się przepalają. Dlatego warto poczytać i zainwestować w ringi najlepszej jakości, niż co jakiś czas podejmować się kolejnej wymiany, które wiążą się z niekończącą się inwestycją, bądź płaceniem mandatów za popełnione błędy.

Ringi nie są standardem w BMW E46, jednak dodają jej uroku. Samochód prezentuje się bardziej nowocześnie oraz jest odbierany jako tuningowy. Czasem lepiej podjąć się wymiany całej lampy, niż na własną rękę montować dodatkowe koła ledowe pełniące rolę ozdoby. Takie domowe zabawy mogą skończyć się przepalonymi przewodami, bądź uszkodzeniami reflektorów.

Scroll to Top