Porównanie lasera krzyżowego i obrotowego

Laser krzyżowy wykorzystuje pryzmat do odchylania lasera o około 180 stopni w pionie, poziomie lub w obu przypadkach. To tworzy jasną, stabilną wiązkę, która jest bardzo łatwa do zobaczenia. Laser obrotowy wysyła wiązkę lasera przez diodę jednopunktową. 

Lasery krzyżowe mają szereg zalet

stabilny laser krzyżowy - cenaDaje to znacznie większy zasięg (w większości przypadków ponad 10x większy), ale fakt, że się obraca, oznacza, że ​​laser znajduje się tylko w obszarze docelowym przez część czasu. Z punktu widzenia widoczności, laser krzyżowy wydaje się jaśniejszy dzięki swojemu stałemu stanowi. Laser obrotowy może zbliżyć się do stanu ustalonego poprzez zwiększenie prędkości obrotowej, ale zanika wraz z tobą. Niektóre lasery obrotowe, pozwalają ograniczyć wiązkę do określonego kąta, takiego jak 15, 45 lub 90 stopni. Dzięki temu wiązka będzie docierała do większej części obszaru roboczego przez dłuższy procent czasu. Nie ma wątpliwości, że laser krzyżowy jest lepszym rozwiązaniem do większości zastosowań wewnętrznych, niezależnie od tego, czy instalujesz szafki, schody, płytki czy cokolwiek innego, co wymaga prostej linii. Widoczność jest znacznie większa, zwłaszcza jeśli idziesz z zielonym laserem. Mimo że laser obrotowy jest dokładniejszy, ustawienie lasera krzyżowego blisko siebie zapewni, że błąd będzie mniejszy niż 1/8 cala. Jest to dopuszczalne w przypadku większości zadań instalacyjnych. Zawsze możemy dwukrotnie sprawdzić poziom cyfrowy, czy musi być tak bliski ideału, jak tylko możemy. A jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu, stabilny laser krzyżowy – cena jest znacznie tańszy. To powiedziawszy, możliwe jest użycie lasera obrotowego w tych samych instalacjach. Umieść laser tak blisko obszaru roboczego, jak tylko możemy wygodnie pracować i zmniejsz obroty tak bardzo, jak to możliwe, aby uzyskać jak najjaśniejszą wiązkę. Jeśli jesteśmy w stanie ograniczyć wiązkę do 45 stopni, poprawi to również widoczność. Nawet jeśli stracisz część jasności, zwiększenie obrotów na minutę zbliży nas do stabilnej wiązki.

Powyższe to tylko kilka wskazówek, które pomogą nam kupić laser krzyżowy. Jeśli potrzebujemy więcej informacji, możemy surfować po Internecie w celu uzyskania opinii użytkowników lub udać się do lokalnego sklepu i poprosić dostawcę o dodatkowe informacje. W rzeczywistości możemy go nawet kupić w zaciszu własnego domu, zamawiając w sklepie internetowym.

Scroll to Top