Poszukiwania pracownika z Ukrainy

Jestem stolarzem i prowadzę niewielką działalność gospodarczą. Ostatnio mój biznes trochę się rozrósł i potrzebowałem kogoś do pomocy. Jednakże większość krajowych, potencjalnych pracowników nie była zainteresowaną dorywczą formą pracy. Zacząłem się zastanawiać nad zatrudnieniem pracownika z Ukrainy do pomocy. Musiałem tylko znaleźć jakąś formę współpracy, która oferowałaby stabilne i legalnie zatrudnienie takiej osoby. 

Znalazłem Ukraińca do pomocy w pracy

gdzie szukać pracowników z ukrainyZ ogłoszenia w gazecie, często przychodzili do mnie imigranci zza wschodniej granicy, których interesowała tylko praca na czarno. Nie mogłem się na to zgodzić. Musiałem znaleźć jakąś inną formę poszukiwania pracownika. Poszukiwania informacji na ten temat rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: gdzie szukać pracowników z ukrainy, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć informacje na temat tego, że najbezpieczniejszą i najbardziej opłacalną formą współpracy w takim przypadku jest skorzystanie z agencji pracy tymczasowej. Oficjalnym pracodawcą takiej osoby jest agencja pracy, i to ona podpisuje z pracownikiem umowę o pracę, ubezpiecza go i dokonuje z nim rozliczeń. Ja w takiej sytuacji byłbym tylko pracodawcą – użytkownikiem, który podpisuje z agencją pracy tymczasowej umowę współpracy na wynajem pracowników. Skorzystanie z agencji pracy tymczasowej w przypadku pracowników z krajów z poza Unii Europejskiej ma jeszcze jedną zaletę. To agencja pracy zajmuje się pozwoleniem na pracę pracownika oraz tym, aby miał on aktualne badania lekarskie. W przypadku jakichkolwiek problemów w tej kwestii, ja nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za zatrudnienie takiego pracownika. Zachęcony pozytywnymi opiniami na temat wynajmu pracowników z agencji pracy tymczasowej postanowiłem skorzystać z tej formy współpracy. Jak się już wkrótce okazało to był słuszny wybór.

Bylem bardzo zadowolony z agencji pracy tymczasowej, z którą nawiązałem współpracę. Szybko i bezproblemowo znaleźli oni dla mnie pracownika z Ukrainy do pracy przy stolarce. Umowa współpracy, którą z nimi nawiązałem była bardzo prosta i czytelna. Nie miałem również problemów w razie zwolnienia lekarskiego lub urlopu mojego pracownika, ponieważ agencja zapewniała mi w takiej sytuacji zastępstwo. 

Scroll to Top