Przedszkolna zabawa przed Wielkanocą

Święta Wielkanocne obchodzimy wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia i wszystko rozkwita kolorowo i wesoło. Słońce świeci, ptaki śpiewają, zajączki skaczą a na drzewach budzą się pąki kwiatów i nowych liści. Dzieci uwielbiają Wielkanoc i wręcz nie mogą się jej doczekać. Sama mam kilkulatki, to wiem, jakie są niecierpliwe – już chcą kolorowych jajeczek, wielkanocnego zajączka z czekolady i innych zabaw.

Dziecięce warsztaty wielkanocne

warsztaty wielkanocne w przedszkoluJak zająć czas takim berbeciom, zanim nadejdą upragnione Święta. Bardzo dobrym pomysłem były w tym roku zamówione przez wychowawczynię warsztaty w przedszkolu. Dzieci mnóstwo się nauczyły, a potem same robiły ozdoby w domu. A czego takiego nauczyły się na warsztatach? Nie tylko malowania jajek; nauczyły się na przykład świetnych wycinanek, trochę na ludowo, trochę nowocześnie. Starsze dzieci mogą próbować wzorów ludowych, ale młodsze zaczynają po prostu od kółek i kwadracików i trójkątów. To też są świetne ozdoby. Z papieru kolorowego tworzą łańcuchy ludzików albo jajek, albo kurek, albo zajączków. Takie warsztaty wielkanocne w przedszkolu uczą dzieci cierpliwości i skupienia uwagi. Oprócz wycinanek dzieci robiły też na warsztatach różne ozdoby z papieru kolorowego i bibuły albo wełny, na przykład kolorowe kulki czy mini pluszaki w kształcie zwierzątek wielkanocnych – kurczaczków i króliczków z długimi uszami. Kiedy przyszło do ozdabiania jajek było najciekawiej. Ozdabiali głównie jajka styropianowe. Przypinali do nich cekiny, albo oklejali paskami wełny, albo błyszczącego papieru kolorowego. Starsze dzieci próbowały malować wydmuszki ale to jest naprawdę trudne i trzeba bardzo uważać, żeby się ta delikatna skorupka nie potłukła.

Bardzo byłam zadowolona z tych warsztatów, bo potem przez szereg dni miałam spokój w domu. Dzieci kontynuowały zabawę, a ozdób wielkanocnych można kupić w sklepach całe mnóstwo. Nawet wśród figurek ze styropianu jest wielki wybór, bo to nie tylko jajka, ale i zajączki i kurczaki i baranki. Można je ozdabiać nie tylko cekinami ale i guzikami i tasiemkami. Z tasiemek albo takich specjalnych drucików z można robić różne figurki. Potem to wszystko pięknie ozdabia Wielkanocny stół i całe mieszkanie. Dziadkowie byli urzeczeni twórczością swoich wnuczek i wnuczków.

Scroll to Top