Przykładanie pijawek na żylaki

 

Z problemem żylaków zmagają się obecnie setki tysięcy osób. Przypadłość ta dotyka w szczególności osoby, które na co dzień pracują na stojąco. Coraz częściej żylaki dostrzegane są również u młodych osób. Nie da się ukryć, że wyglądają one dość mało estetycznie i wielu z nas zależy na tym by je jak najszybciej usunąć. Jedną z metod uznawanych za najbardziej skuteczne jest stosowanie pijawek.

Lecznicze odmiany pijawek

leczenie żylaków pijawkami cenaPijawki nie są organizmami, które mogą kojarzyć nam się zbyt dobrze. W dużej mierze wpływ na to ma fakt, że te małe bezkręgowce nie wyglądają estetycznie i dodatkowo są one pasożytami żywiącymi się krwią. Nie pogardzą one również krwią ludzką o czym mogły się przekonać te osoby, które niegdyś miały okazję korzystać z naturalnych kąpielisk. Mało kto jednak wie o tym, że pijawka lekarska jest gatunkiem, który może w dużym stopniu poprawiać pracę naszego organizmu. Już wiele wieków temu uznawano pijawki za organizmy, które przyczyniają się do leczenia różnych chorób. Jako pierwsi, fantastyczny wpływ pijawek na ludzkie ciała odkryli starożytni Egipcjanie. Uznawali oni często pijawki za panaceum na wszelkie choroby trapiące ludzkość. Było to oczywiście troszeczkę przesadzone ale jednak trzeba przyznać, że faktycznie pijawki mogą w znacznym stopniu poprawiać nasze zdrowie. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest obecnie leczenie żylaków pijawkami – cena za taki zabieg jest dość trudna do podania ponieważ jest ona zupełnie inna w różnych lecznicach. Warto jednak mieć na uwadze ten fakt, że z reguły jednorazowy zabieg polegający na przykładaniu pijawek nie wystarczy by załatwić problem. Często musimy wykonać serię takich zabiegów. Żylaki mają również tendencję do nawracania więc tym bardziej musimy skupić się na systematycznym ich leczeniu. Pijawki podczas przyłożenia do naszego ciała zaczynają wydzielać związek zwany hirudyną. To właśnie dzięki niemu zabieg przykładania pijawek określany jest często jako hirudoterapia.

Na dzień dzisiejszy w Polsce znaleźć możemy wiele lecznic oferujących zabiegi polegające na przykładaniu pijawek. Póki co zabiegi te wykonywane są jedynie w specjalnych lecznicach. Jednak wielu lekarzy pracujących w polskich szpitalach potwierdza, że pijawki faktycznie mogą bardzo korzystnie wpływać na nasze zdrowie.

 

Scroll to Top