Rodzaje papieru ściernego

 

Przedmiotem, który służy do wykonywania czynności o charakterze polerskim jest papier ścierny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bardzo dokładnie nadać gładką strukturę polerowanemu przedmiotowi. Na ogół dokonuje się polerowania drewna, metalu, czy kamienia lub cegły. Z tego też powodu konieczny jest zakup odpowiedniego rodzaju papieru ściernego. Nie każdy bowiem posłuży nam do uzyskania pożądanego efektu na danym materiale.

Ile kosztuje dobry papier ścierny?

papiery ścierneW związku z tym ważny jest dobór takiego papieru ściernego, który poradzi sobie bez większego problemu z danym materiałem. W przypadku materiałów delikatnych takich, jak miękkie drewno w zupełności wystarczy nam papier ścierny o bardzo delikatnej gramaturze. Dzięki temu będziemy mogli dokonać wyszlifowania danego rodzaju drewna w bardzo delikatny sposób. Z kolei do bardziej twardych surowców konieczny będzie papier ścierny o nieco mocniejszej gramaturze. Dzięki temu dość łatwo poradzimy sobie z nadaniem odpowiedniej struktury przedmiotom z nich wykonanych. Jeśli chodzi o dobre jakościowo papiery ścierne możemy je nabyć w wielu miejscach. Mogą to być zarówno zwykłe supermarkety, ale także profesjonalne markety budowlane, czy też odpowiednio wyposażone sklepy z narzędziami lub innymi akcesoriami. Kupujemy je zwykle w arkuszach, które liczą określoną liczbę metrów i sztuk. W związku z tym cena opakowania papieru ściernego zależy od ilości i wielkości arkuszy, które się w nim znajdują. Bardzo ważne jest także sprawdzenie stopnia ścieralności. Za delikatny papier ścierny zapłacimy bowiem znacznie mniej, niż za papier ścierny o bardzo dużej gramaturze. Z tego też powodu ważne jest sprawdzenie, jaki rodzaj papieru będzie odpowiedni do ścierania danego rodzaju przedmiotu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dokonamy najlepszego z możliwych wyborów.

Dobór odpowiedniego papieru ściernego nie tylko pozwoli nam na sprawne wykonanie całego procesu, ale także nie uszkodzi w żaden sposób danego przedmiotu. W związku z tym konieczne jest dokładne sprawdzenie do jakich surowców nadaje się zakupiony przez nas produkt. Jeżeli mamy wątpliwości powinniśmy skonsultować się z doradcą klienta w sklepie. Pomoże nam on dobrać odpowiedni rodzaj produktu, który będzie idealnie pasował do naszych potrzeb.

 

Scroll to Top