Sklep ze znaczkami

Kiedy byłam mała (moje dzieciństwo przypadało na szare czasy PRL-u), nie było tylu zabawek i w ogóle tylu rzeczy, co teraz. Stąd popularność różnych prostych zabaw i gier podwórkowych, takich jak skakanie w gumę, skakanie na skakance, granie w kapsle czy zbieranie różnych przedziwnych rzeczy, takich jak kolorowe puszki po zagranicznych napojach czy piwie albo sreberek od deficytowej czekolady.

Sklep dla fanów filatelistyki

filatelistyka sklepW tych czasach były jednak również inne przedmioty do zbierania i zbieranie ich było zajęciem bardzo popularnym – zbierało się mianowicie znaczki.Pamiętam, że znaczki zbierał mój wujek, który do dzisiaj ma wiele klaserów z cennymi znaczkami. Znaczki zbierałam również ja oraz mój brat, każde z nas miało swoje klasery i do dziś pamiętam uroczyste wyprawy po znaczki z kolorowymi obrazkami z popularnych bajek z Grenada. Okazało się, że i mój mąż z bratem znaczki zbierali. Jednak później pojawiło się tyle innych ciekawych rzeczy, że filatelistyka stała się mniej popularna. Na szczęście ostatnio udało mi się zarazić córkę pasją do zbierania znaczków. Wszystko zaczęło się do jednego znaczka, który kupiła sobie w ramach tradycyjnej pamiątki podczas jednej z wizyt w muzeum. opowiedziałam jej wtedy o filatelistyce i o tym, że znaczki zbiera się do specjalnych klaserów. Od razu zażyczyła sobie klaser na Gwiazdkę (oczywiście jej życzenie zostało spełnione). Mojej córki pieniądze się nie trzymają, jednak dla znaczków zaczęła oszczędzać, aby kupić sobie jakieś ładne znaczki. Bardzo jej się spodobała ta cała filatelistyka sklep, w którym zamówiła znaczki okazał się mieć bardzo korzystne ceny, a moja córka była zachwycona. Niedługo później ja sama, szukając odpowiedniego prezentu dla wujka, dokonałam w nim również zakupu bardzo ciekawych, starych znaczków. Filatelistyka zaczyna chyba mieć swój renesans.

Kiedyś, kiedy niewiele co można  było dostać w sklepach, filatelistyka była  bardzo popularnym hobby. Potem przez jakiś czas stała się jednak mniej popularna. Obecnie zdaje się, że przezywa wielki powrót, czego objawem może być chyba nowy rekord jeśli chodzi o cenę najdroższego znaczka świata. Coraz więcej osób zaczyna interesować się zbieraniem znaczków, jest to hobby bardzo dobre dla dzieci, bowiem można kupić wiele pięknych bajkowych znaczków.

Scroll to Top